Városlista
2025. július 3, csütörtök - Kornél

Hírek

2023. Április 20. 10:57, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Jogerősen tizenkét év büntetést kapott a férjét meggyilkoló idős nő

Jogerősen tizenkét év büntetést kapott a férjét meggyilkoló idős nő

Különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt jogerősen tizenkét év fegyházbüntetésre ítélt a másodfokon eljáró Győri Ítélőtábla egy idős nőt, aki 2021 nyarán megölte 81 éves férjét - közölte a táblabíróság csütörtöki döntését a Győri Fellebbviteli Főügyészség.

A közlemény szerint a döntéssel - egyetértve a fellebbviteli főügyészség indítványával - a táblabíróság helybenhagyta az első fokon eljáró Szombathelyi Törvényszék határozatát.

A nő feltételes szabadságra nem bocsátható.

Az ítéleti tényállás szerint a 81 éves férfi és a 74 éves nő 1983 óta házasok voltak. A férfi 2021 májusára betegségei és balesete miatt mozgásképtelenné vált, kommunikálni sem lehetett vele. Őt a szintén többféle betegségben szenvedő felesége ápolta, ami egyre nagyobb megterhelést jelentett számára. Lakókörnyezetük elhanyagolt lett, a férfi ápolatlan volt.

Az ittas nő 2021. július 13-ról 14-re virradó éjszaka legalább fél órán keresztül ütlegelte egy felmosónyéllel és egy bottal a védekezésre képtelen férjét. A férfi a helyszínen meghalt, halálának oka a bántalmazás következtében kialakult traumás és vérzéses sokk volt.

Címkék: ítélet, gyilkosság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt