Hírek
2014. Szeptember 10. 17:00, szerda |
Belföld
Forrás: OMSZ - Index
Jön az özönvíz.
Az OMSZ közzétett egy térképet is, amiben arra figyelmeztetnek, hogy lesznek területek, ahol akár 100 mm-nyi eső is eshet.
Az OMSZ azontúl, hogy 15 megyére elsőfokú, 2 megyére pedig másodfokú figyelmeztetést adott ki az intenzív záporok, zivatarok és a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék miatt, közzétett egy térképet is, amiben arra figyelmeztetnek, hogy lesznek területek, ahol akár 100 mm-nyi eső is eshet.
Szerdán délután Békéscsabán már borsó nagyságú jég esett, az utcák pedig rövid idő alatt hömpölygő vízfolyammá váltak. Az Időkép szerint pedig Tiszafüreden 46 mm, Tamásiban 40 mm csapadék hullott csak eddig.
A felettünk elhelyezkedő ciklon miatt a helyzet ráadásul csütörtökön még rosszabb lesz, akkor már az ország középső és nyugati részén nagyrészt másodfokú riasztás lesz érvényben. Az OMSZ szerint pár nap alatt egy havi átlagos csapadék mennyiségnél is több eső hullhat le.
A mostani előrejelzések szerint a komoly esőzések vasárnapig is eltarthatnak, de utána is többfelé valószínű eső, zápor, helyenként zivatar. A héten hajnalban 12-18, napközben 16-30 fokra számíthatunk.
(Az OMSZ frissülő veszélyjelzését ITTkövetheti figyelemmel.)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
