Hírek
2015. Július 05. 10:00, vasárnap |
Bulvár
Forrás: HVG
Jurassic World: nem spóroltak semmin!

Sőt mi több, 5 tudományos tényt is semmibe vesz a Jurassic World...
Az utóbbi évek legnagyobb hollywoodi kasszasikere, a Jurassic World olyan tudományos tényeket hagy figyelmen kívül, amelyek a dinoszauruszokat egy kicsit is ismerők számára minimum megmosolyogtatóak.
"Nem spóroltam semmin" - bizonyára sokan emlékeznek erre a gyakran elhangzó megjegyzésre a Jurassic Park széria első részéből. A negyedik film, a Jurassic World készítői a tudományos tények figyelmen kívül hagyásával sem spóroltak a látvány és végsősoron a kasszasiker érdekében. A Business Insider videójából ki is derül, hogy mi minden nem felel meg az ősrégi valóságnak.
- A történet szerint elefántszúnyog, latinul toxorhynchites rutilus megkövült példányainak dinoszauruszokból szívott véréből nyerték ki a dinók DNS-ét. A probléma csak az, hogy pont ez az egyetlen szúnyogfaj, amelyik nem vérszívó.
- Ha még vérszívó is lenne ez a szúnyog, egy másik tudományos tény is ellentmond a történetnek: a DNS nem áll el 1,5 millió évnél tovább, még gyantába kövesedett szúnyogokban sem.
- A filmben látott velociraptorok ember méretűek, pedig a valóságban pulyka nagyságúak voltak, és volt tollazatuk is, ami a filmben nem látszik.
-
Az egyik híres jelenetben moszoszaurusz nyel le egyben egy fehér cápát, amely 6-7 méteres, így ehhez képest a filmben látott óriásdínó 200 méteres lehet. Csakhogy a moszoszaurusz nem volt nagyobb 20 méternél.
-
A "Jurassic" szó a jura korszakra utal, ám a 150-200 millió évvel ezelőtti időszakban a filmben látható dinoszauruszok egyike sem élt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:25, szombat | Bulvár
Nemes Jeles László Árva című filmjét nevezi az Oscar-versenybe Magyarország
Nemes Jeles László legújabb alkotása, az Árva képviseli Magyarországot jövőre a legjobb nemzetközi filmért járó Oscar-díjért folyó versenyben - közölte a Nemzeti Filmintézet pénteken az MTI-vel.
2025. Szeptember 11. 07:22, csütörtök | Bulvár
Freddie Mercurynak szentel kiállítást jövőre a Magyar Zene Háza
A Queen egykori legendás énekesének, Freddie Mercurynak szenteli jövő tavasszal megnyíló új időszaki kiállítását a Magyar Zene Háza.
2025. Szeptember 10. 07:42, szerda | Bulvár
Hamarosan a mozikban az Ákos portréfilm
Október 16-án mutatják be a hazai mozik Kovács Ákos énekes-dalszerző életéről szóló Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet.
2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Bulvár
Enyedi Ildikó örül annak, hogy a velencei közönség ráérzett filmje humorára
Lírai alkotásról van szó, de a velencei bemutatókon a közönség értékelte a film humorát, ami azt jelenti, hogy megértette a legmélyét