Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2024. Október 25. 10:58, péntek | Helyi
Forrás: Nemzeti Adó- és Vámhivata

Kamerák cáfolták a nyilvántartást

Kamerák cáfolták a nyilvántartást

Saját magukat buktatták le azok a cégek, amelyek bérelt autóik áfájával trükköztek.

Az autópályák kamerarendszerei mindent látnak, és könnyen cáfolták a céges útnyilvántartás hamis adatait. A NAV ellenőrei feltárták az eltéréseket, a cégek befizették az elmaradt áfát.

Olyan vállalkozásokat vizsgáltak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrei, ahol a bérelt gépkocsik üzemeltetésének áfáját szinte teljes egészében levonták a bevallásban. Ez lehetséges, de útnyilvántartással kell bizonyítani, hogy az autót csak üzleti célra használják. Ha nincs útnyilvántartás, az üzemeltetés áfájának felét lehet levonni.

A vizsgált három cégből kettő 100, egy 90 százalékban érvényesítette az áfalevonást. A NAV-ellenőrök az autópályák kamerafelvételeit hívták segítségül, hogy ellenőrizzék a leadott útnyilvántartásokat. Hamar kiderült, hogy az autók másképp mozogtak a valóságban, mint amit a papírok állítottak.

Nehezen magyarázható volt például az az eset, amikor 2022-ben, egy nyári napon a céges autó papíron Tiszaújvárosból Sopronba közlekedett, de a kamerákon az látszott, hogy az M3-as, és az M7-es autópályán haladva elhagyta Magyarországot. Egy héttel később ugyanezen az útvonalon érkezett vissza.

Az ellenőrzés a három cég levonható adóját összesen több mint hárommillió forinttal csökkentette. A magukat lebuktató vállalkozások nem vitatták a megállapításokat, és befizették a különbözetet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 09:06, péntek | Helyi

Kiskunfélegyházán november 9-én rendezik meg az országos állat- és kirakodóvásárt

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. november 9., (vasárnap).

2025. November 07. 08:35, péntek | Helyi

Letették az új, 500 adagos főzőkonyha alapkövét Tiszaalpáron

Tiszaalpáron ünnepélyes keretek között tették le az új, 500 adagos főzőkonyha alapkövét, amely a TOP Plusz program keretében valósul meg.

2025. November 06. 13:12, csütörtök | Helyi

Tíz éve segíti az ügyfeleket a kiskunfélegyházi kormányablak

Októberben ünnepelte fennállásának tizedik évfordulóját a kiskunfélegyházi kormányablak, amely az elmúlt évtizedben a város és a környék egyik legfontosabb ügyintézési központjává vált.

2025. November 06. 11:41, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.