2024. május 13, hétfő - Szervác

2017. Január 21. 18:33, szombat | Helyi
Forrás: BAON

Kamiont kellett oltani az M5-ösön

Kigyulladt egy alumínium göngyölegeket szállító kamion szombaton 5 óra 40 perckor az M5-ös autópálya 91-es kilométerénél, a Szeged felé vezető oldalon.

Egy külföldi kamion pótkocsijának egyik kereke gyulladt ki az M5-ös autópályán szombaton kora reggel. A tüzet előbb porral oltóval próbálták meg megfékezni – sikertelenül. A lángokat a helyszínre riasztott kecskeméti tűzoltók oltották el végül. Az oltás eredményeként az autópályán tükörjég keletkezett, ezt a részt a pályakezelő felszórta, megszüntetve ezzel a további balesetveszélyt.

A tűzhöz Kecskemétről érkeztek ki a hivatásos tűzoltók, akik két habosított vízsugárral oltották el a lángokat, majd megkezdték a jármű visszahűtését és átvizsgálását. A tűzoltási utómunkálatok idejére a sztráda Szeged felé vezető oldalának érintett szakaszát teljes szélességében lezárták, amit 8 óra előtt oldottak fel. Elsődleges információink szerint az eset során senki nem sérült meg.

2024. Május 12. 19:07, vasárnap | Helyi

Egyházközségi majálisnak adott otthont a Parkerdő

Mint minden évben, idén is megrendezte majálisát az Ótemplom és a Szent István templom közössége május 11-én (szombaton).

2024. Május 12. 09:49, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. május 12. – Urunk mennybemenetele főünnep

2024. Május 12. 09:47, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 12. - URUNK MENNYBEMENETELE

2024. Május 10. 16:56, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.