2024. május 15, szerda - Zsófia

2018. Március 21. 13:21, szerda | Helyi
Forrás: Kapus Imre

Kapus Diána a Közmédia AranyCORE zenebajnokság különdíját nyerte el

A 200 éve született Arany János tiszteletére, 2017. március 2-án indult emlékév folyamán számos program, esemény keretében emlékezhettünk egyik legnagyobb költőnkre.

Az Arany János-bicentenárium zárásaként a Közmédia AranyCORE zenebajnokság címmel, izgalmas lehetőségként, versenyt hirdetett, melynek során a jelentkezők Arany János bármely művének megzenésítésével nyújthattak be pályázatot. A versenyszabályzat szerint megalkotott zenés feldolgozásokat 2018. március 2-áig, Arany 201. születésnapjáig lehetett beküldeni. A felkért zsűri, a hallgatóság, valamint a Közmédia által odaítélt díjakat ma hozták nyilvánosságra. Ennek eredményeként Kapus Diána, kiskunfélegyházi születésű, ifjú szerző, Arany János: Mindvégig című versének megzenésítésével a Közmédia AranyCORE zenebajnokság különdíját nyerte el - vagyis lehetőséget kapott a közmédia műsoraiban és riportjaiban, 2018 során egy bemutatkozásra.

Kapus Diána, az ELTE BTK zenekultúra (korábban ének-zene) szak III. évfolyamos hallgatója a Kiskun Alapfokú Művészeti Iskolában, majd a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában kezdte zenei tanulmányait, és a Móra Ferenc Gimnáziumban szerzett érettségit, majd sikeres felvételi vizsgát követően kezdte meg egyetemi tanulmányait. A városban és környékén nem csak szerzőként, de előadónként is évek óta ismerheti a közönség.

Az elismeréshez gratulálunk, és további, sok sikert kívánunk!

2024. Május 15. 11:41, szerda | Helyi

Több mint két tonna romlott húst találtak egy kisteherautóban az M5-ösön

Több mint két tonna romlott húst találtak a pénzügyőrök egy túlsúlyos kisteherautóban az M5-ös autópályán - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdán az MTI-t.

2024. Május 14. 10:58, kedd | Helyi

A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum nyerte az Év emlékhelye díjat

Átadták az Év emlékhelye díjat, amelyet 11 pályázó közül a Petőfi Emlékmúzeum nyert el.

2024. Május 14. 10:47, kedd | Helyi

Lakitelek - Felavatták Yunus Emre török költő szobrát

A török irodalom meghatározó, 13. században alkotó személyiségének állítottak emléket a Hungarikum Ligetben.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).