Hírek
2018. December 21. 20:26, péntek |
Helyi
Forrás: Adrienn
Karácsonyi ünnepséget tartottak az 5. számú választókörzetben
Karácsonyi Ünnepséget tartott Balla László alpolgármester, az 5. számú választókörzet önkormányzati képviselője december 19-én a Göllesz Viktor Általános Iskolában.
Az ünnepség megkezdése előtt az iskola aulájában forró teával kínálták a cudar hidegtől didergő vendégeket, az est végén pedig mindenkit ajándék várt a kijáratnál.
- Az ünnepek előtt álljunk egy pár percre és a lázas készülődést, nyüzsgést elfeledve, élvezzük a látványos és hangzatos produkciókat, melyre nagyon nagy szeretettel készültek a fellépők – mondta köszöntő beszédében Balla László alpolgármester.
Az est házigazdája után Rónaszéki Gábor, a Sarlós Boldogasszony Templom plébánosa szólt a népes számban megjelent vendégsereghez:
- Ami igazán széppé és örömtelivé teszi az estét az nem a csodálatos díszlet és nem a kellemes hőmérséklet, hanem ami e mögött van: akik meghívtak ide minket, azok örömöt szeretnének szerezni nekünk. A személyes találkozás az örömszerzésnek a legfőbb forrása, hiszen a jó társaság fölmelegíti a szívünket. Jó együtt lenni. A legütöttebb-kopottabb hely is csodálatos hellyé válik, ha jó társaságban vagyunk, ha szeretjük egymást – mondta az atya.
Az ünnepi köszöntőket követően a Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai szórakoztatták dalos, hangszeres műsorukkal közönségüket. (A tehetséges fiatalokat Kis-Fekete Vilmos konferálta fel, a "Kicsinyek Kórusát" pedig Nagyné Mészáros Erika vezényelte.)
Ezt követően a Constantinum Intézmény színjátszó körétől Betlehemes játékot láthattak a megjelentek. (A fiatalok felkészítő tanára Kátai Tibor volt.) Kiss Ákos Jenő nótaénekes pedig verssel és énekkel színesítette az estet.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 13:32, hétfő | Helyi
Át akarta verni a szolgáltatót és a rendőröket
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság munkatársai csalás és hatóság félrevezetése miatt vádemelést javasolnak egy fiatal ellen, aki valamiért azt gondolta, hogy nem derül fény a csalásra.
2025. November 03. 11:56, hétfő | Helyi
Süti- és könyvvásár Tibike gyógyulásáért
Kiskunfélegyháza összefog egy kisfiú szívéért.
2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. Október 31. 10:54, péntek | Helyi
Emléktábla a Dr. Táby-féle iskola egykori tanítói és diákjai tiszteletére
2025. november 12-én, szerdán 13 órakor ünnepélyes keretek között avatják fel a Dr. Táby-féle iskola tanítói és diákjai emlékére készült emléktáblát.












