Hírek
2013. Szeptember 04. 14:53, szerda |
Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny
Karóval ütlegelve akarta fegyelmezni a kutyát az 54 éves férfi

Állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomázást a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Rendészeti Osztálya A. Sándor 54 éves fülöpjakabi lakos ellen
Állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomázást a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Rendészeti Osztálya A. Sándor 54 éves fülöpjakabi lakos ellen. A sértett tett bejelentést a rendőrségen augusztus 8-án, miszerint a bekerített udvarában, láncra kötött kutyáját bántalmazták oly módon, hogy súlyos sérülései miatt az állatorvos tanácsára el kellett altatni.
A nyomozók széleskörű adatgyűjtést folytattak az ismeretlen személy beazonosítása érdekében. A beszerzett adatok alapján kiderült, hogy az állatkínzással A. Sándor gyanúsítható megalapozottan, akit a sértett szállásolt el ideiglenesen a tanyáján. Az erőszakos férfi gyanúsítotti kihallgatásakor elismerte a bűncselekmény elkövetését. Elmondása szerint azért verte meg a háziállatot egy karóval, mert gyakran elszökött otthonról és így akarta megnevelni. A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Rendészeti Osztálya a nyomozást szeptember 2-án befejezte, a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal küldi meg a Kiskunfélegyházi Járási Ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 07:04, péntek | Helyi
Fedezze fel a magyar népzene és jazz különleges találkozását
A Béke-Tér Zene következő előadója Tóth Ákos tárogatóművész lesz augusztus 1-jén.
2025. Július 31. 21:33, csütörtök | Helyi
Színes nyári fesztivál Csongrádon: Körös-Toroki Napok 2025
Augusztus 1-3. között ismét megrendezik a hagyományos, családokat és fiatalokat egyaránt megmozgató fesztivált a csongrádi Körös-torok területén.
2025. Július 30. 07:08, szerda | Helyi
Emléknap Petőfi Sándor halálának évfordulóján
Kiskunfélegyházán július 31-én, csütörtökön 18 órakor lánglelkű költőnkre Petőfi Sándorra emlékezünk a Petőfi téren.
2025. Július 29. 11:54, kedd | Helyi
Rendőri segítséggel kerültek biztonságba a bajba jutott tappancsok
Bejelentés érkezett hozzánk, hogy Kecskemét egyik erdős részén – egy nem körbekerített területen – rövid pórázon tartanak kutyusokat, rossz körülmények között.