2024. április 27, szombat - Zita

2018. Június 27. 11:52, szerda | Helyi
Forrás: napi.hu

Kellemetlen meglepetés érheti a nyaralni indulókat a határon

Az EU-n belüli schengeni határokhoz szokott magyar turistákat is kellemetlen meglepetések érheti Szerbia határának átlépésekor.

Jó ha van némi készpénz a zsebükben váratlan kiadásokra.

Amennyiben balai Szerbiából kilép a határon, minden tízezer eurónál magasabb értékű árut kötelezően be kell jelentenie a vámon - emlékeztetett a vajdasági Szabad Magyar Szó. Aki ezt elmulasztja, az vámsértést követünk el. Aki külföldről érkezik, annak be kell jelentenie a száz eurónál értékesebb árut. A helyszínen ki is fizetheti a vámot, amennyiben az áru értéke nem haladja meg a 3000 eurót.

Az előírások minden utasra vonatkoznak, feltétel nélkül arra, hogy szerb állampolgárok-e vagy sem, átutazóban vannak-e vagy sem. A Szerbiából utazó turistáknak javallott jelenteni a vámon, milyen műszaki eszközt visznek magukkal az utazásra. Ekkor egy bizonylatot kapnak az ideiglenes kivitelről.

(Nyitófotó: illusztráció)

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi