Hírek
2015. Január 29. 09:50, csütörtök |
Helyi
Forrás: -Szerk.-
Képpé formált háború
E címmel folytatódott január 28-án a Petőfi Sándor Városi Könyvtár "Kulturális szalon" című sorozata.
E címmel folytatódott január 28-án a Petőfi Sándor Városi Könyvtár "Kulturális szalon" című sorozata.

A résztvevők egy kiállítással egybekötött előadáson vehettek részt csütörtökön. Az első világháború eseményeiről dr. Pallagi Mária történész beszélt, miközben Sebestyén Imre képeslapgyűjteményét is bemutatta.

Ahogy fogalmazott: Fontos kérdés a képi világ a háború tekintetében, hogy mit közvetít és mennyire tükrözi az akkori valóságot. Az első világháború vizuális tömegkommunikációjában fontos szerepet töltött be a képeslap és a plakát. A propagandában nagy jelentőséggel bírtak ezek a képi megjelenések. Így például, ha azt látjuk a paravánokon, hogy a katonák mennyire boldogok szilveszterkor, akkor ez valószínűleg nem így volt - tette hozzá a történész.




Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 22:56, péntek | Helyi
Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás
2026. Július 31. 13:08, péntek | Helyi
Országos hőségriadó – Kedvezményes délutáni fürdőbelépő a félegyháziaknak!
2026. Július 31. 11:31, péntek | Helyi
Tizenkettedik alkalommal dübörög a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó
Idén 12. alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót, amely az évek során az oldalkocsis motorosok egyik legkedveltebb eseményévé vált.
