2024. április 23, kedd - Béla

2019. December 10. 08:45, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Kerékpárutak és járdák újultak meg

December 9-én újabb út- és járdaszakaszokat adtak át városunkban.

Nemrégiben megtörtént a Szegedi úton a Kalmár Kápolna és a Halasi út közötti szakaszon a kerékpárút felújítása mintegy 300 m hosszúságban és 2 m szélességben.

A Könyvtár és Bajcsy-Zs. u. közötti szakaszon lévő buszperon is megújult: 40 m hosszúságban és 4 m szélességben kapott térkő burkolatot, melyet 2 m szélességű peronsziget szegéllyel is elláttak.

Megoldották a József Attila utcában a csapadékvíz elvezetését 250 m hosszú és 300 mm átmérőjű KPE műanyag cső beépítésével és a meglévő csapadékvíz-csatorna hálózatba való bekötésével, valamint tisztítóaknák beépítésével.

Az utóbbi idők beruházásainak köszönhetően javult az Ipari Park gyalogos megközelíthetősége is a 300 fm hosszúságú, 1.5-2 m szélességű járda megépítésével.

Az ünnepélyes átadón az érintett körzetek önkormányzati képviselői nyilatkoztak a megvalósult közterületi munkálatok fontosságáról.

– Nagyon fontos ez azok számára, akik gyalog vagy kerékpárral
járnak munkába, vagy éppen bevásárolni. A következőkben is arra törekszünk,
hogy körzetünk utcái, terei járdái megújuljanak
– mondta az átadáskor Bense
Zoltán
, a 2. számú választókörzet önkormányzati képviselője.
Gyenes Attila, a 3. számú választókörzet önkormányzati képviselője a Majsai úton megújult járdáról szólt, mely egészen a vasúti átkelőig szolgálja a biztonságos gyalogos közlekedést.
- Ez segíti az ipari parkba a kijutást, és a halesziaknak is jobb közlekedési lehetőséget kínál – magyarázta a képviselő.

(Képek: Fantoly Márton - Félegyházi Közlöny)

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).