Hírek
2020. Március 14. 18:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kereskedelmi szövetség: Nincs ok a készletfelhalmozásra
Nincs ok az otthoni készletfelhalmozásra a koronavírus okozta járvány miatt - mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára pénteken az M1-en.
Hozzátette: előfordulhat üres polc, választékhiány az üzletekben nagyobb roham alkalmával, de a boltosok minden alkalommal pótolják a kifogyott készleteket, igaz az árufeltöltésnek természetes időigénye van.
Vámos György rámutatott arra, hogy az élelmiszerkínálat 80 százaléka hazai forrásból származik.
A szövetség főtitkára szerint helyes kormányzati szándék a fogyasztóvédelmi ellenőrzések erősítése. A durva, indokolatlan áremeléseknek híre megy, így a fogyasztóvédők tudhatják, hol kell ellenőrizniük - tette hozzá.
Vámos György szerint nem lehet kizárni az áremelkedést a mostani helyzetben, de ez nem eredményez extraprofitot. Lehet a boltokban választékhiány, de az alapellátásban semmiféle gond nem várható - jelentette ki a főtitkár.
A biztonságos vásárlással kapcsolatban a szövetség ajánlja, hogy a vásárlók tartsanak ésszerű távolságot egymástól, használják lehetőség szerint az önkiszolgáló pénztárt és a bankkártyát - mondta Vámos György.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
