Hírek
2016. Január 25. 09:29, hétfő |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Készítsünk otthon tusfürdőt!

Olcsóbb és egészségesebb, mint a bolti.
Évente akár több liternyi tusfürdőt is elhasználhatunk anélkül, hogy jobban belegondolnánk, valójában milyen vegyszereket juttatunk ezekkel a bőrünkre. Szerencsére hatékony és egészséges testlemosót otthon is készíthetünk, ráadásul a bolti árnál jóval olcsóbban.
A tusfürdők a legnépszerűbb és leggyakrabban vásárolt kozmetikai cikkek közé tartoznak, rengeteget használunk belőlük évente, és számtalan termékből választhatunk. A hatalmas kínálat egy kicsit még zavaró is lehet, hiszen nem mindig könnyű eldönteni, hogy milyen illatút szeretnénk, esetleg érdemes-e több pénzt áldozni egy olyan tusfürdőre, amely temészetes alapanyagokból készül. Mérlegelnünk kell azt is, hogy inkább a tisztító hatásra koncentrálunk vagy az ápolásra. Legyen a tusfürdő frissítő, bőrradírozó, netán öregedésgátló?
A szakemberek szerint a tusfürdőreklámok gyakran félrevezetőek, hiszen az esetek nagy részében ezek a kozmetikumok egyszerűen nincsenek annyit a bőrünkön, hogy a különlegesen ápoló hatásukat kifejthessék. Ezzel szemben számos olyan vegyületet tartalmazhatnak, melyek az arra érzékenyek bőrét kiszárítják, sőt akár irritáció, bőrpír, viszketés is kialakulhat a nem megfelelő tusfürdő használata után.
A tusfürdők - függetlenül az ártól, az illattól vagy attól, hogy milyen speciális kivonatokat tartalmaznak - mind ugyanazt az elvet követik: a bennük található vegyületek segítségével eltávolítják a bőrünkről az azon megtapadt szennyeződéseket, baktériumokat, izzadság-maradványokat, de ugyanakkor sajnos a bőr természetes lipidrétegét is. Ezek az olajok védik a bőrünket, és gondoskodnak arról, hogy ne száradjon ki.
Szerencsére, hatékony, káros anyagokban jóval szegényebb, ugyanakkor olcsóbb tusfürdőt mi magunk is készíthetünk otthon. Ebből hiányoznak mindazon vegyületek, melyek a tusfürdőket kellemesebb külsejűvé teszik (pl. színezékek), és kíméletesebben tisztítja, ápolja is a bőrünket.
Lássuk a receptet!
Egy tálban keverjünk össze 1-2 evőkanál zabpelyhet, néhány szál friss rozmaringot (természetesen, egyéb fűszernövényt is választhatunk, például citromfüvet vagy zsályát), majd forrázzuk le egy deci vízzel. Fedjük le és hagyjuk állni egy órán keresztül, majd szűrjük a levét egy másik edénybe.
A gyógynövényes forrázathoz keverjünk hozzá egy evőkanál mézet, 2 evőkanál kókusz-, olíva-, mandula- vagy szőlőmagolajat, 1 teáskanál guargumit és egy teáskanál citromsavat, valamint 1 csésze lereszelt és vízben feloldott növényi olaj alapú szappant. Alaposan keverjük össze, hogy homogén, csomómentes elegyet képezzen. Ízlés szerint tehetünk mellé 30 cseppet a kedvenc illóolajunkból vagy illóolaj-keverékünkből.
Az elkészült tusfürdőt töltsük sterilizált, jól záródó, lehetőleg sötét színű üvegbe. Felhasználásig tartsuk a hűtőszekrényben, és mielőtt zuhanyoznánk vele, alaposan rázzuk fel. Vigyázzunk, bár a citromsav megakadályozza, hogy kórokozók szaporodjanak el a tusfürdőnkben, ez semmiképpen nem marad el olyan sokáig, mint egy boltban vásárolt, hagyományos termék.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 19:34, csütörtök | Helyi
Elkészültek a Duna-Tisza közi térség turisztikai fejlesztésének tervei
2020 őszén Lezsák Sándor országgyűlési képviselő kezdeményezésére Bács-Kiskun vármegye 4. választókerületének településvezetői összehangolt turizmusfejlesztési terveket dolgoztak ki a Duna–Tisza köze térségére.
2025. Április 30. 14:11, szerda | Helyi
Koppányok Versenyben
Vannak íjászok, akiknek az íjászat a hagyományőrzés egyik formája. Vannak íjászok, akiket az íjászat, mint sport ragadott magával, és szeretik az íjászat adta kihívásokat.
2025. Április 30. 14:08, szerda | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.