Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2015. Február 07. 12:00, szombat | Helyi
Forrás: tudasfaja.com

Ki ne dobd a zaccot!

Ki ne dobd a zaccot!

Azt sokan tudják, hogy a használt őrölt kávét érdemes ráborítani a növények földjére, de még rengeteg dologra használhatjuk a súrolástól a színezésen át a szagtalanításig.

Azt sokan tudják, hogy a használt őrölt kávét érdemes ráborítani a növények földjére, de még rengeteg dologra használhatjuk a súrolástól a színezésen át a szagtalanításig.

  • A kávé színes köröket hagy maga után az asztalon, és mivel szépen fog, az apróbb karcolásokat is eltüntethetjük vele a fabútorokról. Csak öntsünk össze egy rész ecetet, egy rész meleg vizet, keverjünk bele kávézaccot, majd egy ronggyal dörzsöljük bele a felületbe. A világosabb fánál nem kell sokat várni, ha sötétebb, akkor egy órát is hagyhatjuk, mielőtt lemossuk.
  • A lefőzött kávénak bőven marad annyi ereje, hogy segítsen semlegesíteni a kellemetlen szagokat. Érdemes egy kicsit tartani belőle a hűtőben.
  • Akár nagyobb felületeket is szép barnára festhetünk mindenféle festék vagy pác nélkül. Ehhez a képkerethez egy éjszakát állni hagyták a kávés-ecetes keveréket, majd három rétegben vitték fel.
  • A kávét az edények súrolására is használhatjuk. Persze olyasmit ne tisztogassunk vele, amit barnára foghat.
  • Nemcsak az edényeket, az arcunkat is bedörzsölhetjük zaccal. Bolti bőrradír helyett keverjünk össze egy kis zaccot és mézet, esetleg vizet vagy olívaolajat. Testradírnak is használhatjuk, és dúsíthatjuk illóolajokkal.
  • Sőt, ha szappant főzünk, abba is keverhetünk pár kanállal, főleg, ha szeretjük az illatát.
  • A meleg ősznek köszönhetően még mindig szemtelenkednek a legyek, de ha egy tálkába zaccot teszünk, és meggyújtjuk,elűzhetjük őket.
  • A kávézaccnak tényleg nagyon örülnek a növények, hiszen tápanyagot szolgáltat, és különösen a rózsák és a hortenziák hálálják meg, mivel savasítja a talajt. Ha komposztálunk, akkor mindenképp ide dobjuk ki a zaccot.
  • Ha kiszárítjuk a zaccot, művészkedhetünk vele, a legjobb, ha a gyerekekkel együtt rajzolgatunk a kertben egy sima felületen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 31. 10:54, péntek | Helyi

Emléktábla a Dr. Táby-féle iskola egykori tanítói és diákjai tiszteletére

2025. november 12-én, szerdán 13 órakor ünnepélyes keretek között avatják fel a Dr. Táby-féle iskola tanítói és diákjai emlékére készült emléktáblát.

2025. Október 30. 15:23, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Október 30. 09:59, csütörtök | Helyi

A kiskunfélegyházi rendőrök elektromos roller tolvajt keresnek

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság nyomozói az állampolgárok segítségét kérik egy lopás ügyében.

2025. Október 30. 08:27, csütörtök | Helyi

Igazoltatásból dílerfogás Kiskunfélegyházán

Fiatalok utaztak abban az autóban, amelyet a rendőrök megállítottak – az egyik utasnál jelentős mennyiségű kábítószert találtak.