2024. május 17, péntek - Paszkál

2020. Március 13. 10:26, péntek | Helyi
Forrás: Rokolya Csaba

Kimagasló eredményeket értek el matematikából a PG-s diákok

Március 6-án tartották Kecskeméten a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai kar Eötvös Loránd termében a Zrínyi Ilona Matematikaverseny és Gordiusz Matematikaverseny megyei fordulójának eredményhirdetését.

A Mategye Alapítvány háromfordulós megmérettetésének 45 legeredményesebb, Bács-Kiskun megyei diákját hívták meg a regionális díjátadóra. Közöttük a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Szakgimnázium hat tanulója kimagasló eredményeket ért el, csapatban és egyéni kategóriában is.

Csapateredmények:
9. évf. szakgimnázium kategóriában: 1. helyezett: Benyeda Gábor (9/Knyd) - Endre Csongor (9.A) - Kapus Konrád Kristóf (9.I) csapata
10. évf. szakgimnázium kategóriában: 1. helyezett: Koncz Gábor (10.D) - Kürti Gergely (10.D) - Sági Péter Pál (10.D) csapata

Egyéni eredmények:
9. évf. szakgimnázium kategóriában: 2. helyezett: Endre Csongor (9.A)
10. évf. szakgimnázium kategóriában:
1. helyezett: Kürti Gergely (10.D) - Országos döntőbe jutott
2. helyezett: Koncz Gábor (10.D) - Országos döntőbe jutott
3. helyezett: Sági Péter Pál (10.D)

Tanáraik, Kecskemétiné Hajdú Krisztina és Balázs Ferenc oklevélben részesültek felkészítő munkájukért.

Gratulálunk és további sikereket kívánunk a két döntőbe jutónak!

2024. Május 16. 16:08, csütörtök | Helyi

Figyelem!!! Több helyen útlezárás várható!

A Jogging Plus Sportegyesület és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata futóversenyt rendez 2023. május 27-én délelőtt a tavalyi évhez hasonlóan.

2024. Május 16. 16:06, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Május 15. 19:13, szerda | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál

Hagyományőrző, kulturális, szórakoztató programok, kiállítások, sportesemények színesítik a városalapítók hete fesztiválját május 17. és 26. között.

2024. Május 15. 11:41, szerda | Helyi

Több mint két tonna romlott húst találtak egy kisteherautóban az M5-ösön

Több mint két tonna romlott húst találtak a pénzügyőrök egy túlsúlyos kisteherautóban az M5-ös autópályán - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdán az MTI-t.