2021. április 14, szerda - Tibor

2021. Április 06. 12:36, kedd | Helyi
Forrás: Szerk.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzat meghirdeti „A legszebb konyhakertek” programot

A program célja: elismerni a kertművelők munkáját és ezzel ösztönözni a lakosságot arra, hogy saját, rokonai, vagy barátai udvarán, kertjében alakítson ki konyhakertet.

Valójában nem is a kialakítás a lényeg, hanem inkább az, hogy rendszeresen gondozza, termesszen benne maga és családja számára minél több konyhakerti növényt, zöldséget, fűszer,- gyógynövényeket, gyümölcsöt.

A megmérettetésen részt venni jelentkezési lap kitöltésével (mely az alábbi linkre kattintva érhető el) és a Polgármesteri Hivatal aulájában kihelyezett gyűjtődobozba történő eljuttatásával lehet 2021. június 15-ig.

Nevezési kategóriák:

• Balkon: Erkélyen kialakított
  • Mini: 50 m2 alatti
  • Normál: 50 m2 felett
  • Zártkert 1.: Zöldséges
  • Zártkert 2.: Gyümölcsös
  • Zártkert 3.: Vegyes (zöldség és gyümölcs)
  • Közösségi: Csoportok, óvodák, iskolák, szervezetek által megművelt kertek

A kertek megtekintésére 2 alkalommal kerül sor előzetes időpont egyeztetés alapján.

Eredményhirdetés: 2021. szeptember 10.

(Nyitófotó illusztráció / Forrás: hellovidek.hu)

2021. Április 13. 16:12, kedd | Helyi

10 milliárd forintos élelmiszeripari beruházás kezdődik Kiskunfélegyházán

Állami támogatással 10 milliárd forintos élelmiszeripari beruházás kezdődik Kiskunfélegyházán - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter kedden a kiskunfélegyházi NT Kft. beruházását.

2021. Április 13. 15:09, kedd | Helyi

Újabb turisztikai tájékoztató táblák kerültek kihelyezésre

A helyi lakosok és a közelebbről-távolabbról érkezők szolgálatára újabb turisztikai táblákat helyeztek ki Kiskunfélegyházán a buszpályaudvarral szemben.

2021. Április 13. 15:06, kedd | Helyi

A kormány támogatja a Berkemann Magyarország Bt. beruházását

Magyarország a saját javára tudta fordítani a pandémia okozta változásokat, de nem lehetne az új világgazdasági korszak nyertesei között, ha a kormány a külföldi elvárásokra hallgatott volna - mondta a külgazdasági és külügyminiszter

2021. Április 13. 14:14, kedd | Helyi

Még két napig kérhető az adóbevallási tervezet postázása

Az elkészült tervezeteket a NAV tértivevényesen április 30-ig küldi el postán az igénylőknek.