2019. július 21, vasárnap - Dániel

2019. Július 10. 14:21, szerda | Helyi
Forrás: magyarkurir.hu

Kiskunmajsára helyezik át az Ótemplom káplánját

Ivanics Zoltán a Sarlós Boldogasszony Templom káplánja Kiskunmajsán fogja tovább gyakorolni papi hivatását.

Bábel Balázs érsek az augusztus elsejétől életbe lépő személyi változások mellett arról is döntött, hogy a jövőben a kunszállási plébánia a fülöpjakabi plébániához tartozik. A matkópusztai misézőhelyet a jakabszállási plébániához, a móricgáti lelkészséget pedig Jászszentlászlóhoz csatolta.

A főegyházmegyénket érintő változásokról a magyarkurir.hu katolikus hírportálról értesült lapunk:

A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyében Bábel Balázs érsek 2019. augusztus 1-jei hatállyal a következő személyi változásokról döntött:

Felmentések:

• Kereskedő Zoltánt köszönetnyilvánítás mellett felmentette a bajai Szent Szív-plébánia ellátása alól, és megromlott egészségi állapotára való tekintettel nyugállományba helyezte.
  • Gyöngyösi Józsefet köszönetnyilvánítás mellett felmentette a kunszállási plébánia ellátása alól, és megromlott egészségi állapotára való tekintettel nyugállományba helyezte.

Plébánosi áthelyezések, kinevezések:

• Szakács Tibort a kiskunmajsai káplánságból felmentette, és a bajai Szent Szív-plébánia plébánosává nevezte ki.
  • Tamás Sándort a kiskunhalasi káplánságból felmentette, és Pálmonostora plébániai kormányzójává nevezte ki, Gátér oldallagos ellátásával.
  • Feri Romuluszt Szankról Bácsbokodra helyezte plébánosnak, Bácsborsód oldallagos ellátásával.
  • Minda Zoltánt Kunszentmiklósról Jászszentlászlóra helyezte plébánosnak, Móricgát oldallagos ellátásával.
  • Szécsényi Attilát Pálmonostoráról Jakabszállásra helyezte, Matkópuszta oldallagos ellátásával.
  • Salánki Ferencet Bácsbokodról Nyárlőrincre helyezte plébánosnak.

Kápláni áthelyezések:

• Richter Mátyást Jánoshalmáról a kecskeméti főplébániára helyezte.
  • Ivanics Zoltánt Kiskunfélegyháza-Óplébániáról Kiskunmajsára helyezte.
  • Tuzson Attilát a kecskeméti főplébániáról Kiskunfélegyháza-Óplébániára helyezte.

Diakónusi gyakorlat:

• Polyák Balázs diakónus lelkipásztori gyakorlatra a jánoshalmi plébániára kapott kinevezést.
  • Stefszki Ferenc diakónus lelkipásztori gyakorlatra a kerekegyházi plébániára kapott kinevezést.

(Címlapfotó: facebook)

2019. Július 20. 18:20, szombat | Helyi

Több vonat menetrendje módosult pályafelújítás miatt

A Budapest-Pusztaszabolcs vonalon július 20-tól augusztus 4-ig az S40-es és S42-es személyvonatok helyett Pusztaszabolcs és Dunaújváros között pótlóbuszok szállítják az utasokat.

2019. Július 20. 11:53, szombat | Helyi

Akadály- és terepfutó versenyen bizonyított Szekeres Norbert

2019. július 13-án rendezték meg a IV. Látrányi Löködönc Akadály- és Terepfutó Versenyt.

2019. Július 20. 09:33, szombat | Helyi

Bács-Kiskun megyéből kerülhet ki az Év Fürdője

Idén is három kategóriában keresik az ország legnépszerűbb fürdőit: Az Év Fürdője, Az Év Regionális Fürdője és A Helyiek Kedvenc Fürdője kategóriákban hirdetnek nyertest.

2019. Július 20. 09:30, szombat | Helyi

Elektronikus bőrt fejlesztettek szingapúri kutatók

Szingapúri kutatók elektronikus bőrt fejlesztettek, hogy megadják az érintés érzését a robotoknak és a művégtagoknak.