2019. október 21, hétfő - Orsolya

2019. Július 10. 14:21, szerda | Helyi
Forrás: magyarkurir.hu

Kiskunmajsára helyezik át az Ótemplom káplánját

Ivanics Zoltán a Sarlós Boldogasszony Templom káplánja Kiskunmajsán fogja tovább gyakorolni papi hivatását.

Bábel Balázs érsek az augusztus elsejétől életbe lépő személyi változások mellett arról is döntött, hogy a jövőben a kunszállási plébánia a fülöpjakabi plébániához tartozik. A matkópusztai misézőhelyet a jakabszállási plébániához, a móricgáti lelkészséget pedig Jászszentlászlóhoz csatolta.

A főegyházmegyénket érintő változásokról a magyarkurir.hu katolikus hírportálról értesült lapunk:

A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyében Bábel Balázs érsek 2019. augusztus 1-jei hatállyal a következő személyi változásokról döntött:

Felmentések:

• Kereskedő Zoltánt köszönetnyilvánítás mellett felmentette a bajai Szent Szív-plébánia ellátása alól, és megromlott egészségi állapotára való tekintettel nyugállományba helyezte.
  • Gyöngyösi Józsefet köszönetnyilvánítás mellett felmentette a kunszállási plébánia ellátása alól, és megromlott egészségi állapotára való tekintettel nyugállományba helyezte.

Plébánosi áthelyezések, kinevezések:

• Szakács Tibort a kiskunmajsai káplánságból felmentette, és a bajai Szent Szív-plébánia plébánosává nevezte ki.
  • Tamás Sándort a kiskunhalasi káplánságból felmentette, és Pálmonostora plébániai kormányzójává nevezte ki, Gátér oldallagos ellátásával.
  • Feri Romuluszt Szankról Bácsbokodra helyezte plébánosnak, Bácsborsód oldallagos ellátásával.
  • Minda Zoltánt Kunszentmiklósról Jászszentlászlóra helyezte plébánosnak, Móricgát oldallagos ellátásával.
  • Szécsényi Attilát Pálmonostoráról Jakabszállásra helyezte, Matkópuszta oldallagos ellátásával.
  • Salánki Ferencet Bácsbokodról Nyárlőrincre helyezte plébánosnak.

Kápláni áthelyezések:

• Richter Mátyást Jánoshalmáról a kecskeméti főplébániára helyezte.
  • Ivanics Zoltánt Kiskunfélegyháza-Óplébániáról Kiskunmajsára helyezte.
  • Tuzson Attilát a kecskeméti főplébániáról Kiskunfélegyháza-Óplébániára helyezte.

Diakónusi gyakorlat:

• Polyák Balázs diakónus lelkipásztori gyakorlatra a jánoshalmi plébániára kapott kinevezést.
  • Stefszki Ferenc diakónus lelkipásztori gyakorlatra a kerekegyházi plébániára kapott kinevezést.

(Címlapfotó: facebook)

2019. Október 21. 14:01, hétfő | Helyi

Lehet, hogy különcök, de helyén van a szívük

Több mint nyolcszázezer forintot gyűjtöttek a kiskunfélegyházi tetoválófesztivál résztvevői október 19-én a kecskeméti újszülöttosztály részére.

2019. Október 21. 08:39, hétfő | Helyi

NAV ellenőrzés Félegyházán

A NAV Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatósága ellenőreinek jelenlétére lehet számítani október 22-én, kedden Kiskunfélegyházán.

2019. Október 20. 15:09, vasárnap | Helyi

Hétfőtől eSzemélyihez is hozzárendelhető a vasúti bérlet

Október 21-től a MÁV vasúti bérletei hozzárendelhetők az új típusú – 2016. január 1-től kibocsátott – személyazonosító igazolványhoz, az eSzemélyihez – közölte a MÁV Zrt. vasárnap.

2019. Október 20. 15:04, vasárnap | Helyi

Kalocsán maradt alul a P&P KHTK

Kalocsán a Gézengúz UKC otthonában vendégszerepelt a P&P Kiskunfélegyházi HTK felnőtt férfi kézilabdacsapata a megyei bajnokság 6. fordulójában.