2024. május 4, szombat - Mónika

2016. Augusztus 13. 11:00, szombat | Helyi
Forrás: SzabadFöld

Klímaváltozás - Már a fennmaradásunk a tét!

Az éghajlatváltozás már nem jövő idő, javában zajlik.

Ha a világ nem lép valamit, hamar eljutunk a 3,5 fokos hőmérséklet- emelkedésig, ami a kihalásunkhoz vezet. A jövő záloga egyszerű: a föld alatt kell hagyni a kőolajat meg a földgázt.

5 százalékkal több vízpára van a légkörben az óceánok felett, mint volt ötven éve. Oka: az óceánok vizének hőmérséklete átlagosan 1 fokkal magasabb a korábbinál. A kör ördögi: a felmelegedő bolygó légkörében több a pára, ami további felmelegedéshez vezet, emiatt még több lesz a pára.

1,3 milliárd ember kényszerülhet elhagyni otthonát 2050-ig a felmelegedés következtében megcsappanó ivóvízkészletek miatt.

11 billió dollárnyi befektetéstől esnének el a szénbányák a következő 25 évben, ha a jövőmentő tervek megvalósulnának. Csökkennének a gázipari befektetések is, a kőolajipar pedig csődbe menne.

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál