Városlista
2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2015. Február 10. 15:30, kedd | Életmód
Forrás: tudasfaja.com

Köhögés elleni szirup házilag, természetesen, fillérekből

Köhögés elleni szirup házilag, természetesen, fillérekből

Amikor úgy érzi fáj a torka, ne a gyógyszeres szekrényben keresse a megoldást a problémára, mutatunk most egy olyan természetes köhögés elleni szirup receptet, amivel fillérekből meggyógyulhat.

Amikor úgy érzi fáj a torka, ne a gyógyszeres szekrényben keresse a megoldást a problémára, mutatunk most egy olyan természetes köhögés elleni szirup receptet, amivel fillérekből meggyógyulhat a kellemetlen betegségből.

Leslie Solomonian, természetgyógyászati ​​orvos és asszisztens, a College of Medicine professzora arra jött rá, hogy a patikákban kapható köhögés elleni szirupok rosszabb hatással vannak a szervezetre, mint ha természetes alapanyagokból készítenénk orvosságot.

Nagyon sok antibiotikum és gyulladáscsökkentő van a természetesben, köztük a méz, a fokhagyma, a hagyma, zsálya, stb. Szerinte ezek a természetes anyagok segítenek ellazítani a köhögési reflexet és nyugtatják a torkot.
Íme a köhögés elleni szirup receptje:

Keverjünk össze fél csésze mézet fél csésze vízzel. Adjunk hozzá egy kis fej apróra vágott hagymát és egy gerezd zúzott fokhagymát. Továbbá adjunk hozzá egy csipetnyi zsályát, kakukkfüvet vagy oreganot, és ezt a keveréket hagyjuk összeérni egy éjszakán át, szobahőmérsékleten. Másnap szűrjük le, és használjuk köhögés elleni szirupként.

Napi 2-3 alkalommal, a betegség és torokfájástól függően evőkanállal kanalazzuk.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:37, péntek | Életmód

Parajd - Román környezetvédelmi miniszter: a magyar felet is értesítik a Maroson érkező sós vízről

A román hatóságok a magyar felet is értesítik a Kis-Küküllőből a Marosba került víz magas sótartalmáról, amely a következő 48 órában is fennmarad, és várhatóan péntek este Nagylaknál éri el a román-magyar határt

2025. Június 11. 07:02, szerda | Életmód

Megjelenik a Leapmotor kínai autómárka Magyarországon

Megkezdi a Leapmotor autómárka értékesítését a Magyarországon az Emil Frey csoport, a Közép-Európa több országában is tevékenykedő autóimportőr cég kínálatában ez lesz az első kínai márka

2025. Június 10. 07:13, kedd | Életmód

Elhalasztották az Axiom-4 űrmisszió indulását, így az legkorábban szerdán történhet meg

Elhalasztották az Axiom-4 űrmisszió indulását, így az legkorábban szerdán történhet meg – közölte a SpaceX hétfőn.