Hírek
2013. Augusztus 31. 16:44, szombat |
Életmód
Forrás: - szerk. -
Korábban hal, aki naponta négyszer kávézik
Az 55 évnél fiatalabbaknak nem árt odafigyelniük
Igen, a kávé még most is az egyik legjobb ismert antioxidáns, ami nem mellesleg serkenti az agyműködést, csökkenti a gyulladásokat és kedvezően befolyásolja a vérnyomást. Ezt még az a dél-karolinai kutatócsoport is elismeri, amely kávétémában épp a közelmúltban készített egy olyan vizsgálatot, amely a túlzásba vitt kávézás veszélyeire hívja fel a figyelmet.
A kutatók állítják, hiába a sok kedvező élettani hatás, ha valaki túl sokat kávézik. A heti 28 vagy még ennél is több kávé ugyanis tönkreteszi az anyagcserét – különösen az 55 évnél fiatalabbaknál –, ezzel pedig megkétszerezi a korai halálozás veszélyét.

Hogy mégis miért?
Nos, a Dél-Karolina Egyetem szakértőinek hosszú távú vizsgálata szerint, amiben egyébként 43 727, 20 és 87 év közötti önkéntes vett részt, a kávé amellett, hogy méregtelenít, serkenti a stresszhormonként is ismert adrenalin termelődését, csökkenti az inzulinaktivitást, növeli annak a homociszteinnek nevezett káros vegyületnek a termelődését, amit gyakran összekapcsolnak a szívbetegségek és a demencia kialakulásával.
Steven Blair, a kutatás vezetője elmondta, a túl sok kávé és az idő előtti halálozás közötti összefüggés az idősebbeknél nem mutatkozott, ám, hogy ez miért lehet, még vizsgálják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 16:00, szombat | Életmód
A Vénusz és a Jupiter látványos együttállása lesz látható június elején
Ritka csillagászati jelenség, a Vénusz és a Jupiter látványos együttállása lesz megfigyelhető június 5. és 12. között a nyugati égbolton – tájékoztatta a Svábhegyi Csillagvizsgáló az MTI-t.
2026. Május 29. 15:00, péntek | Életmód
VisitBalaton365: a Balaton lett Európa legjobb családbarát desztinációja
2026. Május 28. 16:00, csütörtök | Életmód
MOHU: idén már több mint 80 millió forint gyűlt össze a rászorulók támogatására palackvisszaváltásokból
2026 első felében már több mint 80 millió forint gyűlt össze rászoruló gyermekek és családok támogatására palackvisszaváltásokból - közölte a MOHU szerdán az MTI-vel.
2026. Május 28. 12:00, csütörtök | Életmód
A TikTok harmadik éve a legértékesebb kínai márka
A TikTok idén már a harmadik egymást követő évben volt a legértékesebb márka Kínában a Brand Finance China 500 összeállítása szerint.
