Hírek
2014. Október 07. 08:22, kedd |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Köszönjük az erőt, a tisztességet, a bátorságot és a szabadságszeretetet…
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc mártírjaira, az aradi vértanúkra emlékezett október 6-án a város közössége.
A tizenhárom aradi vértanú nekünk, magyaroknak az örökös szabadságvágyat, a magyar nemzeti egységet, a nemzetek közötti megbékélést és szolidaritást szimbolizálja. Gyászolnunk kell halálukat, de ünnepelni kell azt, hogy eszméik túlélték a gyilkos golyót, a kötelet.
Köszönjük az erőt, a tisztességet, a bátorságot és a szabadságszeretetet, mely örök példaként szolgál nemzetünknek – mondta el beszédében Kapus Krisztián polgármester.
A műsorban közreműködtek a Kiskunfélegyházi Darvas József Általános Iskola 7-8. osztályos tanulói. Felkészítő tanárok: Ágó Mária, Dr. Katonáné Varga Krisztina, Vas Viola. A megemlékezés koszorúzással zárult.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 10:54, péntek | Helyi
Emléktábla a Dr. Táby-féle iskola egykori tanítói és diákjai tiszteletére
2025. november 12-én, szerdán 13 órakor ünnepélyes keretek között avatják fel a Dr. Táby-féle iskola tanítói és diákjai emlékére készült emléktáblát.
2025. Október 30. 15:23, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Október 30. 09:59, csütörtök | Helyi
A kiskunfélegyházi rendőrök elektromos roller tolvajt keresnek
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság nyomozói az állampolgárok segítségét kérik egy lopás ügyében.
2025. Október 30. 08:27, csütörtök | Helyi
Igazoltatásból dílerfogás Kiskunfélegyházán
Fiatalok utaztak abban az autóban, amelyet a rendőrök megállítottak – az egyik utasnál jelentős mennyiségű kábítószert találtak.
