Városlista
2025. július 5, szombat - Sarolta, Emese

Hírek

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli

Drót László dandártábornok, a MH Területvédelmi és Hadkiegészítő Parancsnokság parancsnoka elmondta, hogy magyar oldalról egy század, amerikai oldalról pedig egy szakasz vesz részt az éleslövészeten.

Közölte: a kéthetes gyakorlat másfél hete kezdődött, és mostanra jutottak el a katonák arra a felkészülési szintre, hogy éles lőgyakorlatokat hajtsanak végre. Szerdán egyéni lőgyakorlatot hajtanak végre, csütörtökön pedig kötelék lőgyakorlatokat fognak gyakorolni - fűzte hozzá.

Jelezte, hogy az éleslövészeten 105 kiképző és katona vesz részt, ebből harmincan érkeztet az Egyesült Államokból.

Drót László kiemelte, hogy

2-3 éve megkezdték a felkészülést egy feladatra, amely szerint jövőre egy validációs gyakorlatot hajtanak végre az Egyesült Államokban: az Ohioi Nemzeti Gárda egy kijelölt alakulatának munkájában egy magyar alakulat is részt fog venni, és az amerikai dandárparancsnok szándéka szerint a magyar századot szakaszkötelékben fogja majd szétosztani az amerikai századok között.
Úgy vélte, ez jó lehetőséget biztosít a Magyar Honvédség területvédelmi erőinek, hogy gyakoroljanak, nemzetközi feladatokban is részt tudjanak venni, képezzék magukat mind nyelvtudást illetően, mind pedig nemzetközi együttműködésben.

Hangsúlyozta, hogy a hosszú felkészülési folyamat részeként a parancsnoki állományt kiválasztották, a parancsnokoknak itthon és az Egyesült Államokban voltak felkészítő foglalkozások. Megemlítette, hogy a következő egy év feladata a parancsnoki állomány továbbképzése, és annak gyakorlása, miként tud egy magyar kötelék egy amerikai században feladatokat végrehajtani, amire a mostani éleslövészet kiváló alkalom.

David B. Johnson, az Ohioi Nemzeti Gárda vezérőrnagya megerősítette, hogy ez a gyakorlat jó lehetőség az amerikai és a magyar erők összekovácsolódására. Mint mondta, valójában csak a két fél által használt fegyverek és a nyelv az, ami különbséget jelent, ettől eltekintve az osztag és csapatszintű műveletek ugyanazok.
Elmondta, hogy katonái nagyon izgatottak voltak a magyarországi éleslövészet miatt, hiszen Magyarországgal, a Magyar Honvédséggel több mint 30 éve tartó kapcsolatot erősíthetnek tovább. Jelezte, hogy az állami partnerségi programjukban ez az egyik leghosszabb kapcsolatuk.

Címkék: honvédség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld

Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása

A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.