2024. április 28, vasárnap - Valéria

2016. Augusztus 23. 08:24, kedd | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Kutyatartás - jelenleg érvényben lévő szabályok

Az elmúlt néhány évben a chipelés és az ebösszeírás is erősen megbolygatta a kutyások életét.

Lássuk pontosan kik és miért büntetnek, és mi a gazdik kötelessége.

Minden négy hónaposnál idősebb kutyát chipeltetni kell, még akkor is, ha nagyon öreg ebről van szó.

Ha egy kiskutya új gazdihoz kerül, akkor már a váltást megelőzően be kell chipelni. Ezt a kis kütyüt az állatorvos ülteti be, majd a chip számát és a kutya adatait felvezeti egy országos adatbázisba, amelyet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) üzemeltet.

A jegyző és a járási állat-egészségügyi hatóság ellenőrizheti a chipet, és ha az hiányzik, akkor bírságot szabhat ki. Az állatvédelmi bírság ez esetben legalább 45 ezer forint.

Az évente kötelező veszettség elleni oltás csak azoknak a kutyáknak adható be, amelyek chippel jelöltek.

Ha egy kutya elpusztul, a tulajdonosnak nyolc napon belül jelentenie kell az állatorvosnak.

A kutyatulajdonosnak az önkormányzat felé is bejelentési kötelezettsége van, amennyiben a hivatal közzéteszi az erre vonatkozó felhívást. Ha valaki ennek ellenére nem szolgáltat adatokat, szabálysértési bírságot kaphat az önkormányzattól, ami akár a 30 ezer forintot is elérheti.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból