2020. június 6, szombat - Norbert

2019. Július 11. 07:57, csütörtök | Helyi
Forrás: bacsmegye.hu

Lakiteleken alakította ki az útépítés laboratóriumát a Duna Aszfalt

A meghatározó piaci szerepet betöltő mélyépítő vállalat nagy figyelmet fordít a minőségellenőrzésre.

Már az első kapavágás előtt megkezdődik a laboratóriumi munka egy modern útépítésen – derül ki a Duna Aszfalt Kft. lakiteleki aszfaltkeverő telephelyén található tudományos létesítményt bemutató videóból. A laboratóriumban nem csupán az útépítéshez használt alapanyagokkal dolgoznak, hanem magát a talajt is megvizsgálják, még mielőtt belefognának a munkába, hogy a legoptimálisabb megoldásokat tudják használni.

A laboratóriumban különös figyelmet fordítanak többek között a bitumen, illetve a bitumenemulzió minőségének ellenőrzésére is: az ásványolaj lepárlásából visszamaradt anyag és az abból származó termék nagyon fontos szerepet játszik az útépítésben. A cikkben szereplő videóban a cég munkatársai mondják el, hogy milyen vizsgálatokat hajtanak végre a jó minőségű munka elvégzése érdekében.

Címkék: Duna Aszfalt

2020. Június 05. 17:26, péntek | Helyi

Trianon emlékére zúgtak a harangok

Június 4-én az Ótemplom előtti Magyarok Nagyasszonya-szobornál gyűltek össze a félegyháziak, hogy megemlékezzenek nemzeti összetartozásunk ünnepnapjáról.

2020. Június 05. 13:23, péntek | Helyi

Pedagógusnapi köszöntés

2020. Június 05. 11:33, péntek | Helyi

Minden korosztály képviseltette magát az EFI kerékpártúráján

A Kiskunfélegyházi Egészségfejlesztési Iroda június 3-án (szerdán) kellemes biciklitúrára invitált minden sportbarátot.

2020. Június 04. 14:38, csütörtök | Helyi

Útjára indult Kiskunfélegyháza legújabb kiadványa a FÉLEGYHÁZI KALANDTÚRA

Felejthetetlen szórakozási lehetőséget nyújt kicsiknek, nagyoknak egyaránt.