Hírek
2019. Október 24. 10:55, csütörtök |
Helyi
Forrás: Adrienn
Legyünk büszkék az '56-os forradalom és szabadságharc eseményeire, hőseire
Városunk a diktatúra elleni küzdelem kezdetének 63. évfordulójára emlékezett október 23-án.
Október 23-án az 1956-os forradalom és szabadság 63. évfordulójára emlékeztünk. De ugyanez a napon ünnepeltük a harmadik köztársaság kikiáltásának 30. évfordulóját, a rendszerváltást. Magyarország államformája ugyanis 1989. október 23-ától lett újra köztársaság.
Kiskunfélegyházán a megemlékezés a Móra Ferenc Gimnázium udvarán, majd a városházán felállított emléktáblánál koszorúzási ünnepséggel vette kezdetét, majd a Móra Ferenc Művelődési Központban folytatódott.
- Sokan úgy gondolják, az emberi lét sikerének titka, hogy mindig szemünk előtt tartsuk boldogságunk és sikereink pillanatait és azokat a nehéz időkben felidézzük, és újra tápláljuk belőle lelki egészségünket. Nemzetünkre nézve is ezt tartsuk szem előtt! Merítsünk erőt és reményt történelmünk nehéz időiből, a balsorsból, mely régen tépett, a sötét időkből és legyünk ma büszkék nemzetünkre. Legyünk büszkék az ’56-os forradalom és szabadságharc eseményeire és hőseire. Az akkor események a mai napig reményt kell, hogy adjanak nekünk. Az 1956-os forradalom a szabadság és demokrácia forradalma volt. Bár az ország lángban égett, de ezt a lángot a szívekben hordozták és hordozzuk tovább. Amikor felelevenítjük magunkban az 1956-os eseményeket, legtöbbször nem Kiskunfélegyháza jut róla eszünkbe. A műegyetem diákjai, a rádió ostroma, sortűz, pesti srácok a Corvin-közben. Az emlékezetünkbe kövült heroikus események jelentős része a fővárosban zajlott. 1956-ban Budapest az ország szíveként dobbant meg a síri csöndben úgy, hogy azt mindenki hallotta. Majd újra megdobbant és verni kezdett. Egyre hevesebben lüktetett és pumpálta a reményt az ország ereibe – mondta ünnepi beszédében Csányi József polgármester.
A délután hátralévő részében két verséneklő és Magyar Örökség díjas együttes - a Credo és a Misztrál Együttes - lépett fel és tette előadásával feledhetetlenné nemzeti ünnepünket.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 10:53, szerda | Helyi
Lassú turizmus és csúcstechnológia – erdélyi szakmai úton a Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum tanárai
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi
Magyarok Vására Kiskunhalason
2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.
2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi
Kapcsoljon, hogy hazaérjen!
Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.












