Hírek
2019. Február 05. 15:09, kedd |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Lekapcsolták a rendőrök az E5-ösön száguldozó sportautóst

Egy sportautó tulajdonosa 130 ezer közigazgatási bírságot és 6 büntetőpontot kapott, miután a megengedett legnagyobb sebesség közel kétszeresével száguldozott az E5-ös úton a hétvégén.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint vasárnap délután az 5-ös főúton sebességellenőrzésük közben egy sportautót mértek be, ami a lakott területen kívüli megengedett legnagyobb sebességet kétszeresével, 178 km/órával közlekedett Kecskemét felé.
A sofőrt megállították a megkülönböztető jelzéssel szerelt, civil jellegű szolgálati gépkocsival a rendőrök. A 45 éves autóvezető 130 ezer forint közigazgatási bírságot és 6 büntetőpontot kapott.
A rendőrség közleményében hangsúlyozta, hogy a gyorshajtás a közúti balesetek bekövetkezésének egyik legfőbb oka.
Sebesség túllépése esetén sokszorosára nő a fékút, és a vezető nem ura többé a járművének. A gyorshajtó járművezető felelőtlen magatartásával ráadásul nem csak a saját, de mások testi épségét is veszélyezteti.
(Fotó forrása: police.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 07:04, péntek | Helyi
Fedezze fel a magyar népzene és jazz különleges találkozását
A Béke-Tér Zene következő előadója Tóth Ákos tárogatóművész lesz augusztus 1-jén.
2025. Július 31. 21:33, csütörtök | Helyi
Színes nyári fesztivál Csongrádon: Körös-Toroki Napok 2025
Augusztus 1-3. között ismét megrendezik a hagyományos, családokat és fiatalokat egyaránt megmozgató fesztivált a csongrádi Körös-torok területén.
2025. Július 30. 07:08, szerda | Helyi
Emléknap Petőfi Sándor halálának évfordulóján
Kiskunfélegyházán július 31-én, csütörtökön 18 órakor lánglelkű költőnkre Petőfi Sándorra emlékezünk a Petőfi téren.
2025. Július 29. 11:54, kedd | Helyi
Rendőri segítséggel kerültek biztonságba a bajba jutott tappancsok
Bejelentés érkezett hozzánk, hogy Kecskemét egyik erdős részén – egy nem körbekerített területen – rövid pórázon tartanak kutyusokat, rossz körülmények között.