2024. május 12, vasárnap - Pongrác

2017. Január 24. 08:34, kedd | Helyi
Forrás: hirado.hu

Lélegzetelállító felvételek: téli utazás a Plitvicei-tavaknál

Nem csak nyáron varázslatos a horvátországi Plitvicei-tavaknál tett kirándulás

- derült ki egy múlt heti videóból, melyen egy husky vezetésével járhatjuk be a világhírű turistalátványosság télen is lenyűgöző ösvényeit és vízeséseit.

Több mint négy óra alatt sikerült bejárnia a videó készítőjének és huskyjának, Miksának a szűzhóval borított Kozjak tavat múlt csütörtökön.

A kirándulás a felsőbb vízeséseknél kezdődött ( ahol nyáron is vezet az út), majd a lenti tavaknál folytatódott. A duó végig hófedte ösvényeken, befagyott vízesések mellett és napsütésben szikrázó tavak szomszédságában sétált, de a kutya izgatottsága miatt többször szaladni kezdtek.

A Plitvicei-tavak Horvátország legrégebbi nemzeti parkja, 1949-ben alapították. Karsztsziklái, vízesései és élénk színű tavai tavaly 1,2 millió látogatót vonzottak, közkedvelt magyar turisztikai célpont.

2024. Május 12. 19:07, vasárnap | Helyi

Egyházközségi majálisnak adott otthont a Parkerdő

Mint minden évben, idén is megrendezte majálisát az Ótemplom és a Szent István templom közössége május 11-én (szombaton).

2024. Május 12. 09:49, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. május 12. – Urunk mennybemenetele főünnep

2024. Május 12. 09:47, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 12. - URUNK MENNYBEMENETELE

2024. Május 10. 16:56, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.