Hírek
2018. Augusztus 20. 15:32, hétfő |
Helyi
Forrás: Adrienn
Ma a múltunkat, a jelenünket és a jövőnket is ünnepeljük
„Augusztus 20-án mindent ünneplünk, ami a múltunk, a jelenünk és a jövőnk szempontjából fontos:
az új kenyeret, ami az élet, az ezeréves államunkat, Szent Istvánt, akinek államunk megalapozása köszönhető, a római katolikus egyház magyarországi megalapozását is”– mondta Rádi András a Haleszi Gazdakör elnöke a haleszi haranglábnál tartott kenyérszentelési ünnepségen augusztus 19-én.
Rádi András köszöntőjét követően Csányi József polgármester szólt a megjelent ünneplőkhöz:
„Ebben az évben nemcsak a Magyar Állam alapítását ünnepeljük Kiskunfélegyházán, hanem városunk újjászületését is. Mintegy 275 évvel ezelőtt 1743-ban 70 jászfényszaru család kapott megbízólevelet, melyben a Pest – Szeged közötti úton a tatárok által a földdé egyenlővé tett Félegyháza helyszínén újjáalapították Kiskunfélegyháza városát. 2018. szeptember 8-án a Libafesztivál alkalmával egy testvérvárosi díszoklevelet fogunk aláírni Jászfényszaru városával, megemlékezve arról, hogy az annak idején ide telepedett jászfényszaru családok leszármazottjai még mai is megtalálhatók városunkban. Hiszek abban, hogy azokat a mély gyökereket, melyeket Szent István király elvetett, a hit erejével még a következő évezredekben is együtt lesz alkalma utódainknak megünnepelni ezen a szent helyen„ – mondta polgármesterünk.
Csányi József szavait követően Hajagos Gyula atya megszentelte a nemzeti színű szalaggal átkötött kenyereket, majd városunk elöljáróival együtt felszeletelték és megkínálták vele a népes számban megjelent ünneplőkkel.
A jeles eseményt Varga Katica, a Magyar Örökség Díjas Credo együttes tagja gitárzenével és dallal, valamint Együd Ádám és barátai dallal és citerazenével tették emlékezetessé.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 11:49, péntek | Helyi
Augusztusban érvényüket vesztik a régi, könyv formátumú személyazonosító igazolványok
2026. Június 12. 11:42, péntek | Helyi
Vasárnap országos vásár Kiskunfélegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. június 14. (vasárnap).
2026. Június 11. 14:12, csütörtök | Helyi
Elektromos rollerek használatának korlátozását kezdeményezi a városvezetés
A tegnapi napon súlyos elektromos rolleres baleset történt a Kossuth Lajos utcán. A sérültnek ezúton is mielőbbi és teljes felépülést kívánok.
2026. Június 11. 14:05, csütörtök | Helyi
Anyakönvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják












