2020. május 30, szombat - Zsanett, Janka

2020. Május 20. 16:01, szerda | Helyi
Forrás: index.hu

Ma van a méhek világnapja

Bár Magyarországon április 30-án tartják a méhek napját, ezeknek, az életünkben igen fontos szerepet játszó rovaroknak, van világnapjuk is, amit május 20-án tartanak.

Nem véletlenül választotta az ENSZ ezt a napot, 1734. május 20-án született a szlovén származású Anton Jansa, aki az első osztrák méhészeti iskola vezetője volt.

A méhek az élővilág számára hihetetlenül fontosak, de az utóbbi években folyamatosan csökken a számuk.

Tavaly augusztusban írtunk arról, hogy Brazíliában például több mint 500 millió méh pusztult el három hónap alatt, de a magyar méhek száma is drasztikusan csökkent az elmúlt években. Az Agrárminisztérium az év elején jelentette be, hogy 700 millió forintra növelte a méhállomány egészségügyi kondíciójának megőrzéséhez igénybe vehető "csekély összegű támogatás" keretösszegét, amivel a méhtartási kedvet szeretnék ösztönözni.

Nem véletlen az sem, hogy az idei méhek napja mottója, hogy "Mentsük meg a méheket"!

Címlapfotó: picture alliance / Getty Images Hungary

Címkék: méhek világnapja

2020. Május 29. 15:40, péntek | Helyi

Kigyulladt egy sorház Kiskunfélegyházán

Az egységek fél órán belül eloltották a lángokat. A lakókat a mentők vizsgálták.

2020. Május 29. 12:07, péntek | Helyi

Színes dekoráció hirdeti a Gyermeknapot a Platán Iskolában

A Platán utcai Általános Iskola tanítói, tanárai és az intézmény valamennyi dolgozója azon szorgoskodott, hogy méltóképpen „felöltöztessék” Gyermeknap alkalmából az iskolát.

2020. Május 29. 11:46, péntek | Helyi

Félegyháza Trianonra emlékezik

Kiskunfélegyháza városa is szeretne csatlakozni a megemlékezésekhez június 4-én (csütörtökön)

2020. Május 29. 10:17, péntek | Helyi

Pünkösd vasárnap is nyitva lesz a piac

Tájékoztatjuk a Tisztelt lakosságot, hogy 2020. május 31-én, vasárnap (Pünkösd vasárnap) a kiskunfélegyházi piac NYITVA tart.