Hírek
2015. Február 19. 14:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Szabad Föld
Ma van a nemzetközi férfinap
Február 19-e, a nemzetközi férfinap az erősebb nem egészségére, a családban és a gyermeknevelésben betöltött nélkülözhetetlen szerepére hívja fel a figyelmet.
Nem könnyű a férfiak sorsa: bár átlagosan 100 leány újszülöttre 106 fiú jut, náluk több a bölcsőhalál, koraszülöttként esendőbbek, a gyermek- és fiatalkori betegségek gyakrabban előveszik őket.
A nemek aránya a harmincas életév közepén megfordul, onnantól több a nő, mint a férfi. Európában átlagosan 4-5, Magyarországon 5-8 évvel kevesebbet élnek a férfiak a nőknél.
Február 19-e, a nemzetközi férfinap az erősebb nem egészségére, a családban és a gyermeknevelésben betöltött nélkülözhetetlen szerepére hívja fel a figyelmet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 10:15, csütörtök | Helyi
Áprilisban indul az idei szezon a Kecskeméti kisvasúton
2026-ban is áprilisban kezdetét veszi a szezon a Kecskeméti Kisvasúton és a hozzá kapcsolódó hajtánypályán.
2026. Március 19. 10:11, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Március 18. 10:53, szerda | Helyi
Lassú turizmus és csúcstechnológia – erdélyi szakmai úton a Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum tanárai
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
