Hírek
2016. Július 27. 08:28, szerda |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Magyar pásztorkutyák találkozója Bugacon

Valamennyi magyar pásztorkutyafajtával találkozhatnak az érdeklődők a Magyar Pásztorkutyák Találkozóján szombaton Bugacon, ahol a tenyésztők minden fajtából a legszebb példányokat sorakoztatják fel.
Keve Gábor, a Duna-Tisza Magyar Pásztorkutyás Hagyományőrző és Sport Egyesület elnöke elmondta: szombaton Bugacon valamennyi őshonos magyar pásztorkutya tenyésztői szervezete kiállítást rendez, de lesz tenyészszemle is.
A programsorozat keretében országos terelőbajnokságot is rendeznek: a pumik, mudik és pulik négy kategóriában bizonyíthatják rátermettségüket a különféle akadályokat felvonultató pályán.
Genetikai örökségüket a verseny legizgalmasabb részében, az úgynevezett ösztönpróbán csillogtathatják meg, amelyen a rackajuhokkal először találkozó fiatal kutyáknak veleszületett képességüket használva kell egyben tartani a nyájat – emelte ki Keve Gábor.
Mint megjegyezte, a nagyobb testű pásztorkutyákat, a kuvaszokat és komondorokat inkább őrzésre használták egykor, a tanyát és a jószágot védték farkasoktól, a medvéktől, valamint a rossz szándékú emberektől.
A bugaci találkozóra a szervezők a két kutyafajta őrző-védő bemutatójával készülnek.
A találkozón megosztják tapasztalataikat a Kiskunsági Nemzeti Park szakemberei is, akik a magyar szürke marha megőrzésében, valamint a mudik felkarolásában is szerepet vállalnak, az őshonos magyar pásztorkutyákat használják a nyáj gondozása során.
A rendezvényen a húsz éve elhunyt Ócsag Imre mezőgazdasági mérnökről, címzetes egyetemi tanárról is megemlékeznek, aki több ló- és ebtenyésztési szakkönyvet is írt.
A programokhoz kapcsolódva a legkisebbeket Varga Mihály mesemondó és népzenész szórakoztatja, de tartanak kézműves foglalkozásokat is.
A kiskunsági pásztorok életét, hagyományos szerszámait, eszközeit és a környék természeti értékeit a bugacpusztai pásztormúzeumban ismerhetik meg az érdeklődők, akik idegenvezetéssel kísért lovaskocsis pusztai kiránduláson is részt vehetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 15:05, hétfő | Helyi
Felújítási munkálatok miatt lezárásra kerül a Kossuth utca Attila utca és Dózsa György utca közötti szakasza
2025. Június 16. 08:49, hétfő | Helyi
Sok látogatót vonzott a repülőtér családi napja
Több százan választották hétvégi kikapcsolódásként a repülőtér Repülj a nyárba! címmel meghirdetett családi napját.
2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
2025. június 15. SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA
2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. június 15. - SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA