2024. május 24, péntek - Eszter

2014. December 05. 15:20, péntek | Helyi

Magyarok Karácsonya Ópusztaszeren

December 19-én ismét ünnepelni hívunk minden magyart a nemzet karácsonyfája alá, az ópusztaszeri Magyarok Karácsonyára.

A rendezvény évről évre olyan üzenetet, felhívást, kérést fogalmaz meg, amely minden magyarhoz szól és segíti a nemzeti egység megteremtését. Az idei esztendőben az ünnep díszvendége Felvidék lesz. 2014-ben nemzetünk karácsonyfája a felvidéki Kingyesről, a Feszty-körkép születésének helyszínéről érkezik hozzánk.

Program:

09:55 Karácsonyi kántálás Korpás Éva felvidéki énekessel – Rotunda, Feszty-körkép bejárata
10:00 Köszöntő beszédet mond Kertész Péter, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark ügyvezető igazgatója – Rotunda, Feszty-körkép bejárata
10:05 Korpás Éva felvidéki énekes előadása – Rotunda, Feszty-körkép bejárata
10:10 dr. Hoppál Péter, kultúráért felelős államtitkár ünnepi beszéde – Rotunda, Feszty-körkép bejárata
10:25 A felvidéki Marianum Egyházi Iskola betlehemes előadása – Rotunda, Feszty-körkép bejárata
10:40 Beszédet mond Farkas Sándor, országgyűlési képviselő – Rotunda, Feszty-körkép bejárata
10:50 Ökumenikus istentisztelet Fazekas László felvidéki református püspökkel és dr. Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspökkel – Rotunda, Feszty-körkép bejárata
11:10 Technikai szünet, átállás
11:20-13:00 Ki kopog? Ádventi Kacagó koncert: családi társasjáték 4-104 éveseknek. Kacagtat: Levente Péter. Kacag: Török György bábos, gitáros és a közönség apraja-nagyja.
„Égbőlpottyant szerepjáték jelmezek-díszletek nélkül, szárnyaló képzeletünk és játékos kedvünk mégis benépesíti a színpadot és a nézőteret egyaránt. „ – Rotunda, Feszty-körkép bejárata előtt

Belépőjegy és fontos információ:

A rendezvényen való részvétel ingyenes, azonban a Feszty-körkép megtekintéséért egységesen 1000 Forintos belépőjegyet kell váltani.

Az ünnepségen való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, amelyet a korlátozott létszámra való tekintettel december 15-ig kérünk megtenni.

Regisztráció:http://info@opusztaszer.hu; +36 62 275 133

2024. Május 23. 21:24, csütörtök | Helyi

Forgalomkorlátozások a Városalapítók Hete Fesztivál idején

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata 2024. május 23-26. között rendezi meg a Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivált valamint a Kiskun Expot.

2024. Május 21. 11:13, kedd | Helyi

Ma éjfélig küldheti be az adóbevallását és rendelkezhet adója 1+1 százalékáról

Éjfélig lehet kiegészíteni, illetve elfogadni az szja-bevallási tervezetet, de nem éri meg az utolsó percekre hagyni hívta fel a figyelmet kedden a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2024. Május 21. 10:32, kedd | Helyi

Már kirajzolódnak Móra arcvonásai a homokhalomból

Május 17-én nyílt meg a Miénk itt a tér szabadtéri kiállítás, a Petőfi-téren. A megnyitón hangszeren közreműködött Sevecsek Béla.

2024. Május 19. 10:58, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

Pünkösdvasárnap, a Szentlélek kiáradásának főünnepe – 2024. május 19.