2024. május 20, hétfő - Bernát, Felícia

2013. November 01. 08:00, péntek | Helyi
Forrás: Ezenanapon

Mai napon

Névnapok és a mai nap jeles eseményei. 2013. 11. 01.

Névnapok:

Marianna:
Latin eredetű név, Mariana névből származhat. Jelentése Marius családjához tartozó, Szűz Máriához tartozó. Más magyarázat szerint, a Mária és az Anna összetételének tekintik a legtöbb nyelvben.
Április 27, Április 30, November 1

Igor:
Német, orosz eredetű név, a germán Ingwar név orosz változata. Jelentése Yngvi isten segítségével oltalmazó.
Szeptember 11, November 1

Benigna:
Latin eredetű név, a Benignusz férfinév női párja, jelentése jóságos, kegyes, jóakaró.
Június 20, November 1

Benignusz:
Latin eredetű név, jelentése jóságos, kegyes, jóakaró.
Február 13, Május 1, November 1

Benke:
A Benedek és a Benjámin közös becézőjéből önállósult.
Január 12, November 1

Jeles évfordulók:

48 éve a Rolling Stones rochesteri koncertje hét perc után félbeszakadt, mert a közönség elárasztotta a színpadot.

61 éve hajtották végre az első kísérleti hidrogénbomba robbantást. A program vezetője Teller Ede volt.

117 éve zajlott le Magyarországon az első hivatalosan megrendezett labdarúgó-mérkőzés.

129 éve született döntés a világ időzónákra való felosztásáról. A kezdő délkört Greenwichben, (Anglia) jelölték ki.

1169 éve ezen a napon tartják Mindenszentek Napját.

2024. Május 19. 10:58, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

Pünkösdvasárnap, a Szentlélek kiáradásának főünnepe – 2024. május 19.

2024. Május 17. 19:42, péntek | Helyi

A digitális dzsungelben is van létjogosultsága a grafikáknak

2024. Május 17. 10:17, péntek | Helyi

Erőszakkal akarta rávenni