Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2018. Július 19. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: mti -fotó: pixabay

Már nincsenek késések a vasúti forgalomban a viharos szél miatt

Már nincsenek késések a vasúti forgalomban a viharos szél miatt

Szerdán gondot okozott több helyen is a vonatközlekedésben a viharos erejű szél, csütörtök hajnaltól mindenhol visszaállt a menetrendszerű vonatforgalom - tájékoztatta a Mávinform sajtóügyeletese, Kavalecz Imre az MTI-t.

Közlése szerint a vasúttársaság műszaki szakemberei valamennyi, a viharos szél okozta megrongált felsővezetéket helyreállították csütörtök hajnalra. Nincsenek korlátozások, a vonatok valamennyi vonalon menetrend szerint közlekednek.

A Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon a vezetékre dőlt fák megrongálták a felsővezetéket, amelynek helyreállítása hosszabb időt vett igénybe. A helyreállításig a vonatok helyett pótlóbuszokat állított be a MÁV-START az utasok elszállításához Aszód és Hatvan között. A vezetékszakadás miatt szerdán este 60-100 percet késtek a vonatok a Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon.

Lassította a vonatközlekedést az erős szél által a sínekre, vezetékekre dőlt fa a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon, Budaörs és Biatorbágy, Ács és Nagyszentjános között, továbbá Kőbánya-Kispestnél, valamint Bakonyszentlászló és Zirc között.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget