2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2018. Március 21. 15:31, szerda | Helyi sport
Forrás: Kis Mónika

Márciusi események a Koppányoknál

2018. március 15-én a Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Sport Egyesület is képviselte magát a Petőfi téren megtartott Március 15-ei megemlékezésen.

A szemerkélő eső ellenére nagyszámú közönség rótta le tiszteletét a Márciusi Ifjak emlékére, a Koppányok teljes csapata is részt vett a színvonalas rendezvényen és elhelyezték a megemlékezés koszorúját.
Ugyanezen hosszú hétvégén március 17-én a csapat két íjászversenyen képviselte a várost.
Tamáskovics Gyula a Magyar Íjász Szövetség által rendezett Történelmi Fita Teremíjász Országos Bajnokságon vett részt Budaörsön, a sikeres kvalifikációját követően. Gyula szépen szerepelt a versenyen, azonban ezen a versenyen nem tudta hozni szokásos jó formáját, és a döntőbe 4 pont hiányában nem jutott be, így a rangos versenyt az jónak számító kilencedik helyen zárta vadászreflex íj kategóriában.
A csapat másik része Pátyra utazott, a versenyt a Pátyi lovascentrum és terápiás lovasparkba rendezték meg a Parkvárosi Vadászok Íjászcsapata.
A Lovascentrum és Terápiás Park 2004-ben kezdte meg működését a Zsámbéki-medencében, Pátyon.
A Terápiás Park 30 hektárnyi területen helyezkedik el, de a rossz időjárás miatt a megmérettetés a hatalmas lovardában került lebonyolításra. 22 célon ment a verseny, 2 D és 3 D célállományon. A verseny lebonyolítása rendkívül gördülékeny és gyors volt. A következő eredmények születtek:

Modern pusztai íj kategóriában:
Lovas Ferenc ifiként 1. helyen,
Felnőtt férfi kategóriában Szeibert Imre 2. helyen, Kis Csaba pedig 4. helyen végzett.
Senior férfiak között Dinnyés Gyula 4. lett.

Longbow íj kategóriában:
Rácz Nikolász felnőtt férfiak között 1. lett.

Vadászreflex kategóriában:
Felnőtt nők között Kis Mónika 6. helyen zárta a versenyt.

2024. Április 09. 16:16, kedd | Helyi sport

Áprilisi éremeső a Koppányoknál

2024. április 06-án a Kiskunfélegyházi Reptéren versenyeztek a Koppányok. A versenyt mely a 2024-es Sólyompróba sorozat 2. állomása volt, a KHTK Fénypárduc Íjász Szakosztálya szervezte.

2024. Április 09. 12:27, kedd | Helyi sport

Czakó Zoltán kijutott a Európa-Bajnokságra

Már biztosan megszerezte a válogatott mezt Czakó Zoltán, a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzője.

2024. Április 04. 16:29, csütörtök | Helyi sport

Húsvéti verseny beszámolók a Koppányok tollából

2024. március 29-én Nagypénteken, Domaszéken jártunk a Farkas a Piroskát elnevezésű örömíjászversenyen.

2024. Március 26. 11:01, kedd | Helyi sport

Tavaszi versenyek a Koppányoknál

2024. március 17-én a Magyar Íjász Szövetség 3D Szakága 2024. évi 3D Teremíjász Országos Bajnokságon vettek részt a Koppányok 4 fővel.