Hírek
2015. Március 11. 11:49, szerda |
Belföld
Forrás: adozona.hu
Mától már ezt is fizetni kell!

Mától kockázatos termék közúti fuvarozásához ekáerszám kizárólag biztosíték nyújtása esetén adható. A biztosíték részleteiről tájékoztatót közölt a NAV.
Mától kockázatos termék közúti fuvarozásához ekáerszám kizárólag biztosíték nyújtása esetén adható. A biztosíték részleteiről tájékoztatót közölt a NAV.
Az Elektronikus Közúti Áruforgalom Ellenőrző Rendszer működéséről szóló 5/2015. (XII.27.) NGM rendelet (Rendelet) vonatkozó szabályai alapján 2015. március 11-étől a kockázatos termékkel végzett közúti árufuvarozással járó, bejelentés-köteles tevékenység esetén az ekáerszám megállapításának feltétele kockázati biztosítékadási kötelezettség teljesítése.
Kockázati biztosítékot a Rendelet alapján első alkalommal 2015. március 11-én kell nyújtani. Ez azt jelenti, hogy a bejelentés-köteles kockázatos termékkel végzett közúti fuvarozással járó tevékenység kapcsán az ekáerszám kiadása során 2015. március 11-étől az állami adó- és vámhatóság vizsgálja a biztosítéknyújtási kötelezettség teljesítését.
Biztosíték az alábbi két módon nyújtható:
- elkülönített letéti számlára történő befizetés; számlaszám: 10032000-01601202,
- pénzügyi intézmény, pénzforgalmi intézmény, befektetési vállalkozás által vállalt, az állami adóhatóság által nyilvántartásba vett garancia útján.
A kétféle módon teljesített biztosíték „átjárható”, azaz összesen kell rendelkezésre állnia a Rendelet által előírt mértékű biztosítéknak.
A biztosíték mértéke főszabály szerint a bejelentést megelőző 45 napban (ideértve a bejelentés napját is) az ekáerben bejelentett kockázatos termékek együttes, adó nélkül számított ellenértékének 15 százaléka. Az első biztosítékadási kötelezettséggel járó bejelentéstől számított 45. napig teljesítendő biztosítékadási kötelezettség során a biztosíték összegét ki kell egészíteni az adott bejelentéssel érintett kockázatos termékek adó nélküli értékének 15 százalékával. A biztosíték mértékének számításakor figyelmen kívül kell hagyni az önkéntes bejelentés alapján megállapított eáerszámokhoz tartozó kockázatos termékek együttes adó nélküli értékét.
A 2015. március 11-én nyújtandó kockázati biztosíték összegének meghatározása során az annak alapjául szolgáló időszakot 2015. március 1-jétől az első biztosítékadással érintett bejelentés időpontjáig kell számolni. Ha az első biztosítékadási kötelezettséggel érintett bejelentésre 2015. április 15-ét követően kerül sor, a biztosíték összegének alapjául szolgáló időszakot már a főszabályként jelzett szabály alapján kell számítani.
Ha a (letéti számlára megfizetett és/vagy garancia útján) nyújtott biztosíték nem éri el a szükséges mértéket, úgy ekáerszám nem állapítható meg, azaz az adózó nem tud bejelentést teljesíteni az ekáerszám megállapítása érdekében.
A biztosíték megállapítása (szükséges mértéke, teljesítésének módja stb.) tekintetében fontos szabályokat részletesen az ekáer elektronikus felületének (ekaer.nav.gov.hu) főoldalán, Új EKAER tájékoztató címszó alatt találják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld
Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.
2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld
Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén
Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.