2021. május 7, péntek - Gizella

2021. Április 13. 14:14, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Még két napig kérhető az adóbevallási tervezet postázása

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) automatikusan elkészíti az szja-bevallási tervezeteket, de akinek nincs ügyfélkapu-regisztrációja, annak az idén is kérnie kell a tervezet postázását, ha szeretné azt papíralapon megkapni - hívta fel a figyelmet az adóhatóság kedden.

Az adóbevallási tervezet postázása április 15-én éjfélig kérhető. Az elkészült tervezeteket a NAV tértivevényesen április 30-ig küldi el postán az igénylőknek.

Akinek nincs KAÜ azonosítója (ügyfélkapu regisztráció, elektronikus személyi igazolvány vagy telefonos azonosító), adóazonosító jele és születési dátuma megadásával többféle módon is kérheti a tervezet postázását, például SMS-ben a 06-30/344-4304-es telefonszámon, a NAV honlapján elérhető webűrlapon, levélben, a NAV honlapjáról letölthető formanyomtatványon (BEVTERVK), telefonon a 1819-es hívószámon, vagy személyesen az ügyfélszolgálatokon.

Újabb szolgáltatással bővül a NAV honlapja

A közlemény szerint aki esetleg lecsúszik az április 15-i határidőről, az május 20-ig személyesen, előzetes időpontfoglalással a NAV ügyfélszolgálatain is kérheti adóbevallási tervezetének kinyomtatását. Emellett az adózó bármikor nyithat ügyfélkaput, amellyel adóbevallási tervezetét a www.nav.gov.hu-ról és a www.magyarorszag.hu-ról elérhető "eSZJA Portálon" azonnal megnézheti - jelezte az adóhivatal.

A NAV felhívta a figyelmet arra is, hogy oldala újabb segítséggel bővült, elkészült a bevalláshoz használható családikedvezmény-kalkulátor.

Címkék: adóbevallás, NAV

2021. Május 07. 14:08, péntek | Helyi

Mentett sünöket engedtek szabadon a Tőserdőben

Tíz sünt engedtek szabadon a Kiskunsági Nemzeti Park munkatársai Tőserdőben.

2021. Május 07. 14:02, péntek | Helyi

Június 1-re tervezik a félegyházi strand megnyitását

A félegyházi uszoda május 25-én nyitja meg újra kapuit, de – amennyiben a jelenleg fennálló műszaki problémákat sikerül megoldani – erre akár korábbi időpontban is sor kerülhet.

2021. Május 07. 13:58, péntek | Helyi

In memoriam Luczó József (1944-2021)

Május 6-án kísérték utolsó útjára a városunk kulturális életében aktívan résztvevő könyvtári munkatársat, Luczó Józsefet családtagjai és kollégái.

2021. Május 07. 10:29, péntek | Helyi

Először születtek tigriskölykök a Kecskeméti Vadaskert történetében

A szülőpár hároméves kora óta lakik a Kecskeméti Állatkertben, és hét év után, 2021. március 31-én egészséges tigriskölykök jöttek világra – olvasható a Kecskeméti Vadaspark Facebook-oldalán.