Hírek
2020. December 09. 09:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt 160 beteg, 3221-gyel nőtt a fertőzöttek száma
Meghalt 160, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 3221 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán.
A kormányzati portálon azt írták: 259 588-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 6280-ra emelkedett, a gyógyultak száma 76 270.
Az aktív fertőzöttek száma 177 038. Az aktív fertőzöttek 19 százaléka, az elhunytak 22 százaléka, a gyógyultak 24 százaléka budapesti.
Kórházban 7945 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 661-en vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 45 957-en vannak, a mintavételek száma 2 187 555-re emelkedett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
