Hírek
2015. Augusztus 24. 09:55, hétfő |
Helyi
Forrás: hvg.hu
Mégis ki marad itthon?

Elszálltak az fővárosi albérletárak, a lakásmegosztókra rászállt az adóhatóság, a pincérek és hentesek után viszont külföldi munkát vállalnak a mozdonyvezetők és a varrónők is.
Az orvosok, az egészségügyi szakdolgozók, az informatikusok és a kamionsofőrök már régen leléptek. Újabban nincs már elég hentes, pincér vagy cukrász sem, de ezzel még nincs vége. Az informatikusoknál egészen spaciális, de a jövő gazdasága szempontjából nagyon fontos részterületek gazdátlanodnak el, félő például, hogy nem lesznek webes vagy mobiltelefonos alkalmazásokat fejleszteni képes magyar szakemberek. A helyzet egyre rosszabb, már megindultak külföldre a pénztárosok, a bolti eladók, a mozdonyvezetők, a varrónők és a fogászati asszisztensek is, mennek nyugatra a magasabb bérekért. A kivándorló szakképzett bolti személyzet helyett a kereskedelmi láncok szakképzetlen, mindenre bevethető munkásokat vesznek fel, akiket aztán titokban ellenőriznek, hogy eleget mosolyognak-e a vevőkre, és adnak-e el alkoholt 18 éven aluliaknak. Már megint kontraszelekcióban vagyunk, a magyar vevőket és ügyfeleket azok fogják kiszolgálni, akik nem tanulták meg a szakma alapjait. Megint az a tendencia látszik erősödni, hogy Magyarország a kevésbé képzett - és rosszul fizetett - dolgozók országává válik. Ha lassú a pénztáros a boltban, vagy a barkácsbolti eladónak fogalma sincs, mit hol találni az üzletben, ne csodálkozzon!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 07:04, péntek | Helyi
Fedezze fel a magyar népzene és jazz különleges találkozását
A Béke-Tér Zene következő előadója Tóth Ákos tárogatóművész lesz augusztus 1-jén.
2025. Július 31. 21:33, csütörtök | Helyi
Színes nyári fesztivál Csongrádon: Körös-Toroki Napok 2025
Augusztus 1-3. között ismét megrendezik a hagyományos, családokat és fiatalokat egyaránt megmozgató fesztivált a csongrádi Körös-torok területén.
2025. Július 30. 07:08, szerda | Helyi
Emléknap Petőfi Sándor halálának évfordulóján
Kiskunfélegyházán július 31-én, csütörtökön 18 órakor lánglelkű költőnkre Petőfi Sándorra emlékezünk a Petőfi téren.
2025. Július 29. 11:54, kedd | Helyi
Rendőri segítséggel kerültek biztonságba a bajba jutott tappancsok
Bejelentés érkezett hozzánk, hogy Kecskemét egyik erdős részén – egy nem körbekerített területen – rövid pórázon tartanak kutyusokat, rossz körülmények között.