2024. június 17, hétfő - Laura

2019. Január 05. 14:43, szombat | Helyi
Forrás: origo.hu

Megkezdődtek az azonnali fizetés hazai banki tesztjei

Hat hónapon belül, 2019. július 1-én elindul az azonnali fizetési rendszer Magyarországon, amely alapjaiban fogja megváltoztatni fizetési szokásainkat.

Az azonnali fizetési rendszer létrehozása történelmi lépés nemcsak a GIRO, hanem az egész magyar pénzügyi rendszer életében, hiszen az azonnali fizetési szolgáltatás bevezetése a hazai pénzforgalom minden szereplője számára jelentős előnyökkel járó változásokat hordoz.

Az új fizetési rendszerben a 10 millió forint alatti egyedi átutalások a hét minden napján a nap 24 órájában 5 másodperc alatt teljesülnek. Az átutalási megbízásokat akár már mobiltelefonszámra is indíthatjuk, nem szükséges ismerni a fogadó fél hosszú bankszámlaszámát. Fontos újdonság a sárga csekk alternatívájaként is emlegetett fizetési kérelem szolgáltatás, melynek teljesítése a fogyasztó jóváhagyásához kötött.

A GIRO Zrt. 2017-ben elindított azonnali fizetési rendszert megvalósító projektje ismét jelentős mérföldkőhöz érkezett; a technikai csatlakozási tesztek sikeres lezárását követően január 2-án megindult az üzleti tesztelés a bankokkal.

(Forrás: origo.hu)

Címkék: bankolás

2024. Június 16. 08:28, vasárnap | Helyi

A Duna hullámterében erdőlátogatási tilalmat vezettek be

A Duna áradása miatt a Gemenc Zrt. erdőlátogatási tilalmat rendel el a közvetlen életveszély elhárítása érdekében.

2024. Június 16. 08:26, vasárnap | Helyi

Egyhetes országos ellenőrzést tart a rendőrség a utakon

Jövő hétfőtől egyhetes országos akciót tart a rendőrség az utakon, amelynek célja az alkohol vagy drog hatása alatt, ittas vagy bódult állapotban volán mögé ülő személyek kiszűrése

2024. Június 16. 08:23, vasárnap | Helyi