2024. május 7, kedd - Gizella

2015. November 17. 10:24, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Megkezdték a köztéri alkotások téli fagyvédelmét

Ma (november 17-én) a Petőfi téri szökőkút befóliázásával kezdődtek meg a munkálatok a téli fagyok elleni védelem területén.

A szobrok, szökőkutak állagmegóvásának fontos momentuma hogy a fagyos idő beálltakor megfelelő védelemmel lássuk el városunk büszkeségeit.

A műemlékek és egyéb alkotások mindennapi életünkben nagyon fontos szerepet töltenek be, így nem csak akkor kell rájuk gondolnunk, amikor tavasszal, nyáron gyönyörködhetünk bennük és egy-egy koszorúzáskor, megemlékezéskor az ünnepi műsorok pompázatos színhelyéül szolgálnak, hanem akkor is, amikor tennünk kell értük.

Mint láthatjuk a Városfenntartó és Szolgáltató Költségvetési Szervezet dolgozói mindent megtesznek annak érdekében, hogy műemlékeink, köztéri kincseink megfelelő védelemet kapjanak a téli hidegben is.

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból