2024. július 24, szerda - Kinga, Kincső

2024. Július 09. 08:11, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Megnőtt a várakozási idő a határátkelőknél

Készüljön fel a várakozásra, ha külföldre készül.

Nőtt a Nyugat-Európából szabadságra induló és az oda visszatérő vendégmunkások száma, így a határátkelőhelyek ki- és belépő oldalán is nagyobb várakozási idővel kell számolni - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vasárnap a police.hu-n.

Használják a jelen idejű téjékoztatási rendszert

A tájékoztatás szerint a következő napokban a határátkelőhelyek térségében várhatóan erős lesz a forgalom, ezért az ORFK azt javasolja, hogy az utazást tervezők indulás előtt tájékozódjanak a határátkelőhelyek nyitvatartásáról és az ott várható várakozási időkről.

Jelen idejű információk olvashatók a www.police.hu oldal Határinfó rovatában, valamint a Rendőrségi Útinformációs Rendszer (Rutin) mobil applikáció segítségével is kaphatnak információt az utazók.

Mielőtt útnak indul ellenőrizze az alábbiakat

Az ORFK felhívta a figyelmet arra is, hogy indulás előtt mindenki ellenőrizze úti okmányai meglétét, a gépkocsi műszaki állapotát, vegyen magához elegendő mennyiségű folyadékot, szükség esetén gyógyszert, és ha rendőri segítségre van szükség, hívja a 112-es segélyhívót.

2024. Július 21. 09:08, vasárnap | Helyi

Nemzetközi versenyen szerepeltek sikeresen a félegyházi birkózók

Nemzetközi utánpótlás szabadfogású versenyt rendezett a Budapesti Vasas, ahol több európai országból és az USA-ból is érkeztek versenyzők.

2024. Július 21. 09:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. július 21. - Évközi 16. vasárnap

2024. Július 21. 09:05, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. július 21. - Évközi 16. vasárnap

2024. Július 21. 08:44, vasárnap | Helyi

Megelevenedtek Félegyháza történelmének híres emberei

Valódi időutazásban volt része annak, aki ellátogatott július 20-án városunk főterére, ahol a 120 évvel ezelőtt élő híres emberek várták, hogy jobban megismerhessék őket.