Hírek
2019. Április 14. 14:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Megölte gazdáját a madara az Egyesült Államokban

Megölte gazdáját egy madár az Egyesült Államokban – adta hírül vasárnap az AP amerikai hírügynökség.
Az eset Floridában történt még pénteken. A madár tulajdonosa elesett háza udvarán, az állat pedig rátámadt és karmaival szétszaggatta.
A gyilkos szárnyas igencsak nehézsúlyú, mivel fajtáját tekintve kazuár, amely hasonló az emuhoz és főként Ausztráliában őshonos. Magassága egy méter nyolcvan centi, tömege pedig csaknem 60 kilogramm. A világ egyik legveszedelmesebb madaraként tartják nyilván, mivel 10 centiméter hosszú karmai vannak.
(Képen: Sisakos óriás kazuár támadás közben - forrás: erdekesvilag.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 07:04, péntek | Helyi
Fedezze fel a magyar népzene és jazz különleges találkozását
A Béke-Tér Zene következő előadója Tóth Ákos tárogatóművész lesz augusztus 1-jén.
2025. Július 31. 21:33, csütörtök | Helyi
Színes nyári fesztivál Csongrádon: Körös-Toroki Napok 2025
Augusztus 1-3. között ismét megrendezik a hagyományos, családokat és fiatalokat egyaránt megmozgató fesztivált a csongrádi Körös-torok területén.
2025. Július 30. 07:08, szerda | Helyi
Emléknap Petőfi Sándor halálának évfordulóján
Kiskunfélegyházán július 31-én, csütörtökön 18 órakor lánglelkű költőnkre Petőfi Sándorra emlékezünk a Petőfi téren.
2025. Július 29. 11:54, kedd | Helyi
Rendőri segítséggel kerültek biztonságba a bajba jutott tappancsok
Bejelentés érkezett hozzánk, hogy Kecskemét egyik erdős részén – egy nem körbekerített területen – rövid pórázon tartanak kutyusokat, rossz körülmények között.