Hírek
2020. November 11. 10:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megszaporodtak a kibertámadások
Az első félévhez képest július óta több mint 100 százalékkal nőtt a számítógépes vírusok, adathalász-kísérletek, és más kiberbűncselekmények száma - közölte a G Data az MTI-vel kedden.
A vírusvédelmi cég szerint a legelterjedtebbek a távoli elérést biztosító, úgy nevezett trójai kártevők, amelyek a felhasználók tudta nélkül teszik lehetővé a számítógépek irányítását. Más fertőzések zsarolóvírusok letöltését készítik elő, és gyakori az is, hogy a kiberbűnözők kriptovaluták bányászatába vonják be mások gépeit.
A G Data az otthoni munkavégzéssel hozza összefüggésbe a kibertámadásokat. Ezen keresztül könnyebb hozzájutni fontos vállalati adatokhoz, mint a jobban védett munkahelyi gépeken, ezért a közlemény a vírusvédelem jelentőségére figyelmezteti a távoli munkavégzésben dolgozókat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
