2021. október 20, szerda - Vendel

2021. Október 13. 17:04, szerda | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Megyénk tizennégy általános iskolájának végzősei látogattak a Mezgébe

Pályaorientációs napon népszerűsítette képzéseit a Déli Agrárszakképzési Centrum - Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiuma október 13-án.

A Nemzeti Agrárkamara által szervezett Foglalkozások hete rendezvényen belül a félegyházi Mezgé Pályaorientációs napján Bács-Kiskun megye tizennégy általános iskolájának közel háromszáz végzősét látta vendégül.

Az iskolában oktatott szakmákhoz kapcsolódó játékos programok segítségével két helyszínen (az iskola épületében és a tangazdaságban) is kellemesen eltöltötték a délelőttöt a pályaválasztás előtt álló fiatalok. A tangazdaságban a terület bejárása és az itt tartott állatok megismerése mellett állatsimogató, íjászat, peterencerúd-kitartás, lovaglás, kocsikázás, csikósbemutató szórakoztatta a fiatalokat. Emellett megismerkedhettek az itt zajló gyümölcs-zöldségfeldolgozással is, melyet fűszerbemutató és paprikafűzés tett még színesebbé.

Az iskola épületében pedig a pék-cukrász, húsipari termékgyártó, sütő-cukrász technikus, húsipari technikus, pék szakmákhoz kapcsolódóan különböző izgalmas laboratóriumi élelmiszervizsgálatok, mézeskalácsdíszítés, sógyurmázás, pékbemutató és pogácsasütés, kolbásztöltés várta az érdeklődő pályaválasztókat. A végén természetesen az elkészült termékeket meg is kóstolhatták – tudtuk meg Rózsa Páltól, az iskola igazgatójától, aki a tangazdaságban koordinálta a busszal érkező osztályokat.

- A fiatalok érdeklődő arcát látva bízunk benne, hogy sokan kedvet kaptak képzéseinkhez és reméljük, bátran jelölik meg majd iskolánkat továbbtanulási céljukként – nyilatkozta az igazgató.

(Képek: Fábián Adrienn)