2020. április 10, péntek - Zsolt

2020. Február 16. 09:56, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok - fotó: police.hu

Mellkason lőtte öccsét a 15 éves lány, vádat emelnek

Egy lány véletlenül meglőtte az öccsét egy kiskunfélegyházi tanyán. Az ügyben lezárta a nyomozást a Bács-Kiskun megyei rendőrség.

Lőtt sérüléssel vitte a fiát a Bács-Kiskun Megyei Kórházba egy kiskunfélegyházi nő 2019. június 17-én késő este – közölte a rendőrség oldalán.

Mint kiderült, az egyik tanyában egy kislány a nagyapja légfegyverével játszott, eközben véletlenül meghúzta a ravaszt és mellkason lőtte 12 éves öccsét, aki – az igazságügyi orvosszakértő véleménye szerint – életveszélyes sérülést szenvedett.
A nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki a 15 éves lányt gondatlanságból elkövetett életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt.

Az ügyben a rendőrök befejezték a nyomozást és az iratokat a napokban átadták a megyei főügyészségnek.

A fegyver tulajdonosával szemben eljárást indított a hatóság, mivel megszegte a lőfegyver tárolási szabályait. A szabálysértés elkövetése miatt a rendőrség pénzbírságot szabott ki, amit a férfi be is fizetett.

2020. Április 10. 16:33, péntek | Belföld

Pályázatot hirdet a Muzsikál az Erdő Alapítvány

Az erdő szeretetét, az erdő és a zene kapcsolatát bemutató fotó-, gyermekrajz- és irodalmi pályázatot hirdet a Muzsikál az Erdő Alapítvány.

2020. Április 10. 15:06, péntek | Belföld

A belföldi turizmus állhat hamarabb helyre

A belföldi turizmus állhat hamarabb helyre a koronavírus-járvány miatti korlátozások feloldása után - mondta Kiss Róbert Richárd turisztikai szakújságíró az M1 csatorna péntek délelőtti műsorában.

2020. Április 10. 12:02, péntek | Belföld

Krisztus feltámadásával Isten a mi jövőnket is kijelölte

Krisztus feltámadt, és feltámadásával Isten a mi jövőnket is kijelölte - olvasható a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) közös húsvéti üzenetében.

2020. Április 10. 11:24, péntek | Belföld

Áder János húsvéti köszöntője: A türelem életeket ment!

Életet mentünk, ha türelmesek vagyunk! - mondta Áder János köztársasági elnök húsvét nagypéntekén, a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások betartásának fontosságára utalva.