Hírek
2017. Március 22. 14:38, szerda |
Helyi
Forrás: origo.hu
Menő sportlimuzinként támadna fel a Zsiguli
Ha gyártásba kerülne, Kelet-Európa slágere lenne a retró formavilágú, de sportos Lada, sőt, Nyugaton is vevőkre találhatna.
Erre egyelőre kevés az esély, de ízlelgessük csak, milyen menő gépként térhetne vissza a jó öreg 1200-as.
Az orrkialakításában a Ford Mustangra, illetve a Chevrolet Camaróra hasonlító, de azoktól eltérően négyajtós sportszedán kialakítású új Lada nagy piaci siker lehetne régiónkban. Pedig szimpla kerek lámpás frontjával nem elsősorban az amerikai sportautókat, hanem a régi Zsigát idézi, és ez a hátuljára is igaz.
Arról is szólnak az orosz hírek, hogy a Lada-gyár legújabb termékét kétliteres turbómotorral látnák el, amely 200 lóerő leadására képes.
A fogyasztása a hírek szerint meglehetősen pénztárcabarát lenne: országúton négy és fél, míg a városi forgalomban 6 liter benzinnel is beérné 100 kilométerenként, bár, mint tudjuk, a gyári fogyasztási adatok általában köszönőviszonyban sem állnak a valósággal.
Az új Lada hivatalos gyári típusmegjelölése azonos lenne a legendás ezerkettes Zsigáéval, azaz a VAZ 2101 jelzés szerepelne a forgalmi engedélyben. Az oroszok közt „kopejkának” is becézett típus idei reinkarnációjának ára egyelőre nem ismert – írja a 2DRIVE.ru.
Nem véletlenül használunk azonban feltételes módot, a koncepciót ugyanis nem a VAZ gyár alkotta, hanem egy orosz dizájner, Szergej Pavlovics. Ennél azért tovább, tanulmányautó-fázisig jutott el a Trabant reinkarnációja (elektromos NT), és a bestiális, Audi R8-alapú, szörnyeteggé alakított Skoda 110 R-ből is legalább elkészült egy járóképes darab.

Ha tehát megépül járóképes koncepcióautóként új Lada 2101, legfeljebb akkortól érdemes komoly lehetőségként gondolni rá. De onnantól is a gyártón múlik, lát-e fantáziát egy ilyen rétegmodellben: erre valószínűleg igen a válasz, ha van mögötte megfelelő tőke.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 10:54, péntek | Helyi
Emléktábla a Dr. Táby-féle iskola egykori tanítói és diákjai tiszteletére
2025. november 12-én, szerdán 13 órakor ünnepélyes keretek között avatják fel a Dr. Táby-féle iskola tanítói és diákjai emlékére készült emléktáblát.
2025. Október 30. 15:23, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Október 30. 09:59, csütörtök | Helyi
A kiskunfélegyházi rendőrök elektromos roller tolvajt keresnek
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság nyomozói az állampolgárok segítségét kérik egy lopás ügyében.
2025. Október 30. 08:27, csütörtök | Helyi
Igazoltatásból dílerfogás Kiskunfélegyházán
Fiatalok utaztak abban az autóban, amelyet a rendőrök megállítottak – az egyik utasnál jelentős mennyiségű kábítószert találtak.
