Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2018. Február 03. 12:00, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Mezgés Disznótor

Mezgés Disznótor

Első alkalommal rendezi meg a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola a Mezgés Disznótort február 17-én 8 órától a DM előtti parkolóban.

Rózsa Pál, a mezőgazdasági iskola igazgatója az esemény kapcsán elmondta, hogy a tervek szerint a tangazdaságból egy 200 kg-os mangalica sertés kerül feldolgozásra a nap folyamán hagyományos módszerrel, faszenes pörköléssel. Míg a mangalica vágása és feldolgozása zajlik, addig a már előre elkészített kolbászból és különböző disznóvágási finomságokból lehet kóstolgatni az érdeklődőknek. Délben pedig a Királyi Szakácsok jóvoltából töltött káposzta, orjaleves kerül majd terítékre, mely megvásárolható és a helyszínen elfogyasztható, de ételhordóban haza is lehet vinni.
Az egész nap folyamán táncos-zenés programok fogják szórakoztatni a nézelődőket, többek között fellép a Padkaporos néptáncegyüttes, a Csűrcsavaró és Tarjányiné Manninger Lencsi népdalénekes is.

Természetesen büfé is fog üzemelni a rendezvény ideje alatt, valamint a mezőgazdasági iskola mintaboltja kitelepül a helyszínre, ahol a diákok által előállított különféle húskészítmények megvásárolhatók.

- Ez a rendezvény amellett, hogy kellemes időtöltést nyújt, betekintést enged a régmúlt idők disznóvágási szokásaiba, annak magával ragadó hangulatába, és reményeink szerint még talán egy-két fiatal érdeklődését is felkelti a hentes szakma iránt – mondta Rózsa Pál igazgató, akinek nem titkolt szándéka a városunkban egyedülálló rendezvénnyel a húsipari termékgyártó szakma népszerűsítése.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi

Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban

Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.

2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán

A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.

2026. Július 31. 22:56, péntek | Helyi

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás