Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2014. Június 28. 19:30, szombat | Helyi
Forrás: - Adrienn -

Miért ásítozunk?

Miért ásítozunk?

Az ásítás önkéntelen tevékenység. A nagyra nyitott szájon át nagy mennyiségű oxigén áramlik be, a tüdő megtelik levegővel. Bármilyen furcsán is hangzik, de még a méhben lévő magzat is ásít.

Az ásítás önkéntelen tevékenység. A nagyra nyitott szájon át nagy mennyiségű oxigén áramlik be, a tüdő megtelik levegővel. Bármilyen furcsán is hangzik, de még a méhben lévő magzat is ásít. Az ásítással valószínűleg a szervezet oxigénszintjét emeli az ember és az állat is egyaránt, aminek hatására javul a mozgásfunkció, fokozódik az éberség. A legújabb kutatások szerint ugyanakkor az ásítás arra is szolgál, hogy lehűtse az agyat. Egy kísérlet során ugyanis bebizonyosodott, hogy azok ásítottak többet, akiknek valamiért melegebb volt az agyuk. Pontos tudományos magyarázat azonban még nincs a folyamatra. Szintén nem sikerült mindmáig kideríteni, hogy miért olyan „ragadós” az ásítás. Miért érzünk szinte ellenállhatatlan kényszert, hogy más ásítása láttán mi is azt tegyük?
A túl sok ásítozás azonban betegséget is jelezhet, vagyis nemcsak a fáradtság, álmosság jele lehet. Kimutatták, hogy közelgő szívinfarktusra is utalhat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 11:42, péntek | Helyi

Vasárnap országos vásár Kiskunfélegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. június 14. (vasárnap).

2026. Június 11. 14:12, csütörtök | Helyi

Elektromos rollerek használatának korlátozását kezdeményezi a városvezetés

A tegnapi napon súlyos elektromos rolleres baleset történt a Kossuth Lajos utcán. A sérültnek ezúton is mielőbbi és teljes felépülést kívánok.

2026. Június 11. 14:05, csütörtök | Helyi

Anyakönvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják