Hírek
2014. Március 20. 11:52, csütörtök |
Életmód
Forrás: Fábián Adrienn
Minek 5-féle kés egy konyhába?
Nem ritka kérdés egy konyhában szétnézve, hogy ugyan minek annyi féle-fajta kés? Melyiket mire használjuk?
Az alábbiakban csak pár fajtáját soroltuk fel a késeknek, amik a legalapvetőbbek egy konyhában.
1. Japán séfkés (Santoku). Tulajdonképpen ez a legfontosabb, hiszen ez a tipikus „mindenre jó” kés. Lehet vele szeletelni, aprítani, sőt kellő ügyességgel még a filézést is bevállalhatja vele.

2. Multifunkciós kés. Nem annyira éles, mint az előbbi, de kisebb dolgokat tökéletesen jól lehet vele vágni.

3. Kenőkés. Legfőbb ismertetőjegye, hogy széles a pengéje és lekerekített a hegye és egyáltalán nincs éle. Klasszul lehet vele dolgozni, ha pástétomot, vajkrémet ill. bármi krémes állagú dolgot szeretnénk a kenyérre juttatni.

4. Hámozókés. Első ránézésre is meg tudjuk különböztetni a többitől, hiszen kicsi, rövid és éles pengéjű kés. Leginkább hámozáshoz használjuk, de tökéletes zöldségek és gyümölcsök formázásához is.

5. Lágysajtvágó. Meglehetősen érdekes a formája, épp azért, hogy a lágysajtok vágásánál ne ragadjon rá semmi. Még a legpuhább textúrákkal is jól boldogulunk ennek segítségével.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 07:27, hétfő | Életmód
Folytatódik a csapadékos, de enyhe időjárás a jövő héten is
2026. Január 31. 16:00, szombat | Életmód
Szép új világ 2. - Ember vagy gép? Közelebb van, mint hinnénk
Eljöhet az idő, amikor már nem tudjuk pontosan megmondani: emberrel beszélünk, vagy egy géppel?
2026. Január 31. 15:00, szombat | Életmód
Tavaly 2,4 millióan utaztak a BAHART kompjain és hajóin
A Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) hajóin és kompjain tavaly csaknem 2,4 millióan utaztak, ami az elmúlt 30 év egyik legjobb teljesítménye és 53 ezerrel haladja meg a 2024-es forgalmi adatokat
2026. Január 31. 10:34, szombat | Életmód
Elhunyt Fenyő Miklós
Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós énekes, dalszerző - közölték szombaton a zenész hivatalos Facebook-oldalán.
